کتاب «سبد رسانه ای» به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

به گزارش شیعه پرس، کتاب «سبد رسانه ای» به همت گروه تولید محتوا معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ۲۶۸ صفحه منتشر شد.

کتاب «سبد رسانه ای» مجموعه مقالاتی درباره مدیریت صحیح محصولات فرهنگی است که به همت گروهی از نویسندگان فاضل به رشته تحریر درآمده و ضمن تبیین راهکارهای مناسب در مصرف کالاهای فرهنگی، پیامدهای مصرف نامناسب را بررسی می‌کند.

از مهمترین مباحث این کتاب را می‌توان به والدین و مدیریت تماشای تلویزیون در کودکان، آثار منفی بازی‌های رایانه‌ای بر سلامت جسم و روان کودکان، راهکارهای تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه، آسیب شناسی تخریب شخصیت در بازی‌های رایانه‌ای مشهور، پیامدهای بازی‌های رایانه‌ای ضد اسلامی بر باورهای کودکان، نقش استفاده از تبلت و موبایل در سلامت جسمی و روانی کودکان و آسیب شناسی ترویج الگوهای ضدفرهنگی متأثر از اسباب بازی اشاره کرد.

ساختار کتاب:

این اثر در ۱۰ بخش تهیه و تدوین شده که در هر بخش از آن مجموعه مقالاتی در زمینه بررسی آثار مصرف نادرست کالاهای فرهنگی و ارائه راهکارهای مناسب به منظور مدیریت صحیح و بهینه از آنها می‌باشد تا بتوان با نگاه آسیب شناختی در جهت پیشگیری مردم جامعه به ویژه قشر کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان جامعه و مادران به عنوان مربیان نسل آتی گام برداشت و مصونیت را در فضای فرهنگی جامعه حاکم کرد.

برشی از کتاب:

آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای بر سلامت جسم کودکان

در انجام بازی‌های رایانه‌ای برای کم شدن آسیب‌ها بر جسم کودکان، رعایت کاربری مناسب، اصل مهمی است که باید در نظر گرفته شود؛ منظور از کاربری مناسب، رعایت مدت زمان انجام بازی و نیز آرگونومی متناسب با ابزار بازی در هنگام بازی کردن است؛ اگر هنگام بازی‌های رایانه‌ای در انواع ژانرها، حتی ژانر آموزشی، مدت زمان مجاز بازی رعایت نشود، از نظر جسمی مخرب خواهند بود؛ بیش از یک ساعت بازی کودکان، با فرض اینکه میز کنسول و نحوه نشستن آنها صحیح است، به حوزه بینایی، شنیداری و ماهیچه‌های ظریف دست و چشم شأن آسیب وارد می‌کند.

مؤسسه بوستان کتاب وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم کتاب «سبد رسانه ای» تهیه شده در گروه تولید محتوا معاونت فرهنگی و تبلیغی این دفتر را در ۲۶۸ صفحه با شمارگان ۲۰۰ نسخه روانه بازار نشر کرده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به آدرس قم، چهار راه شهدا، معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، طبقه زیرزمین، قسمت چاپ و نشر گروه تأمین محتوا مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۲۵۳۱۱۵۱۲۸۹ تماس حاصل کنند.

گفتنی است مبلغان گرامی می‌توانند این کتاب را ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنند.