مرکز اینترنت دانشگاه «استنفورد» اعلام کرد که عربستان سعودی با ساخت حساب های کاربری جعلی در شبکه اجتماعی توئیتر اقدام به نشر اخبار دروغ علیه قطر کرده است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از القدس العربی، مرکز اینترنت دانشگاه «استنفورد» در گزارشی از وجود بیش از ۲ میلیون پست توئیتری علیه قطر که به خاندان سعودی مرتبط هستند، خبر داد.

بر اساس این گزارش، این مرکز اعلام کرد: ما در تحقیقات خود به تعداد بسیار زیادی پست توئیتری علیه قطر که به حکومت عربستان سعودی مرتبط هستند، دست پیدا کردیم.

در این گزارش آمده است: بسیاری از پست‌های توئیتریِ گمراه کننده علیه قطر عمدتاً متعلق به حدود ۳۳ حساب کاربری جعلی بوده است. تعداد پست‌های توئیتری علیه قطر که مرتبط با حکومت سعودی است به ۲ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۲۵۴ پست می‌رسد.

مرکز مذکور ضمن وقیحانه توصیف کردن جعل حساب‌های توئیتری توسط خاندان سعودی، اعلام کرد: هدف اصلی و اساسی از راه اندازی حساب‌های توئیتری جعلی انتشار اخبار و اطلاعات دروغ و گمراه کننده علیه قطر بود. این حساب‌های کاربری بیش از یک میلیون دنبال کننده دارند.

مرکز اینترنت دانشگاه «استنفورد» تأکید کرد که بسیاری از شایعات علیه قطر از طریق همین حساب‌های کاربری جعلی منتشر شده است. حکومت سعودی از طریق این حساب‌های کاربری اظهارات دروغینی را به نقل سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر سازمان ملل متحد منتشر کرده است.