رئیس اسبق سرویس شاباک به فساد مقامات رژیم صهیونیستی و بحران های موجود در اراضی اشغالی اذعان کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از عربی ۲۱، «یووال دیسکین» رئیس اسبق سرویس امنیت عمومی رژیم صهیونیستی (شاباک) اذعان کرد که مقامات این رژیم فاسد بوده و تل آویو در حال حاضر با بحران های اقتصادی و اجتماعی گسترده ای دست و پنجه نرم می کند.

وی افزود: اوضاع آشفته گسترش ویروس کرونا در اسرائیل و عدم کارایی مقامات برای مهار آن در کنار عدم سرمایه گذاری در سیستم بهداشتی، همه و همه بیانگر آن است که مسئولانی که ما به دست خود انتخاب کرده ایم ناکارآمد هستند.

دیسکین بیان کرد: پیش بینی می شود تعداد قربانیان کرونا در اسرائیل به صورت روزافزون افزایش یابد. کاملاً واضح و مشخص است که این بحران اقتصادی و اجتماعی، بسیار خطرناک است. ما یک میلیون اسرائیلی بیکار و شرکت های تعطیل شده داریم.

وی اضافه کرد: اسرائیل در مقایسه با دیگر دولت ها نه تنها در مبارزه با گسترش ویروس کرونا شکست خورده است بلکه جزء صدرنشینان تعداد قربانیان نیز به شمار می رود.

دیسکین گفت: اوضاع کنونی اسرائیل آینه تمام نمای عملکرد مقامات این کشور است. آنها ما را به سمت شکست کشانده اند. مسئولان کنونی اسرائیل، فساد و خودخواه هستند. ما در بحران اقتصادی و اجتماعی عمیقی غرق شده ایم.