رهبر حزب راست افراطی «اجتماع ملی» فرانسه از آغاز کارزاری بر ضد پیمان اروپایی موسوم به «مهاجرت و پناهندگی» خبر داد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از یورونیوز، «مارین لوپن» رهبر حزب راست افراطی «اجتماع ملی» فرانسه از آغاز کارزاری بر ضد پیمان اروپایی موسوم به «مهاجرت و پناهندگی» خبر داد.

لوپن که به شدت مخالف ورود مهاجران غیرقانونی و نیز اعطای تسهیلات دولتی به شهروندان غیرفرانسوی است ، اعلام کرد که قصد دارد این کارزار را در فرانسه و اروپا پیش ببرد.

مارین لوپن پیمان مهاجرتی اروپا را طرحی سازمان‌یافته برای «نابود و غوطه‌ور کردن کشورهای اروپایی» از طریق پذیرش جمعیتی مهاجر دانست که به اعتقاد او دیگر هرگز این قاره را ترک نخواهند کرد و اروپا را به سوی خودکشی سوق می‌دهند.

رهبر حزب راست افراطی «اجتماع ملی» که در جریان یک کنفرانس خبری در مقر حزب تحت ریاست خود در «نانتر»، سخن می‌گفت پیمان مهاجرتی اروپا را اینچنین توصیف کرد: «یک پیمان واقعی با شیطان که اروپا را به خودکشی سوق می‌دهد.»

این سخنان تند نسبت به پیمان مهاجرتی اروپا در حالی از زبان رهبر راست افراطی فرانسه ایراد می‌شود که کمیسیون اروپا اواخر ماه سپتامبر پیمان یاد شده موسوم به «مهاجرت و پناهندگی» را به منظور بازنگری در قوانین مهاجرت و پذیرش پناهجو به کشورهای عضو عرضه کرده بود.

نکته جالب در این میان اینجاست که بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای حامی پناهجویان و نیز احزاب چپگرا به شدت به این پیمان که با هدف اصلاح سیستم پناهندگی و مهاجرت ارائه شده، انتقاد کرده و یادآور شده‌اند که اجرایی شدن آن زمینه اخراج های بیشتر و فشار کم‌تر برای پذیرش پناهجویان را از سوی کشورهای عضو فراهم می‌کند.