نامزد دموکرات انتخابات آمریکا می‌گوید فقط به یک دلیل ممکن است ببازد و آن این است که در مراکز رای‌گیری تقلب و نیرنگ رخ دهد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا می‌گوید تنها راه باخت وی در رقابت ۲۰۲۰ و در مصاف با دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه، این است که پای صندوق‌های رای حیله‌گری رخ دهد.

وی که در گردهمایی ایالت کلیدی پنسیلوانیا سخنرانی می‌کرد، خطاب به طرفدارانش گفت: از اینکه رای داده‌اید مطمئن باشید چرا که تنها راه باخت ما، حیله‌گری در مراکز رای‌گیری است.

به گفته بایدن، ترامپ تلاش می‌کند این کار را از راه سرکوب رای‌دهندگان از جمله زیر سوال بردن امنیت رای‌گیری پُستی و تشویق هواداران جمهوریخواه به نظارت غیر رسمی بر انتخابات انجام دهد.

با این حال، بایدن مدعی شد که بر خلاف رقیب خود، نتیجه این انتخابات را خواهد پذیرفت. بایدن پیشتر هم گفته بود که تنها نگرانی‌اش این است که ترامپ به فکر سرقت عنوان «پیروزی» باشد.

به گزارش مهر، ترامپ از هم‌اکنون این شبهه را به وجود آورده که رای‌گیری پستی و به درازا کشیدن اعلام نتایج آن، نیرنگ دموکرات‌ها برای تقلب انتخاباتی است و اگر چنین شود او نتیجه آراء را نخواهد پذیرفت.

این اظهارنظر خطر عدم انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در کاخ سفید را افزایش می‌دهد حال آنکه طفره رفتن او از محکوم کردن گروه‌های راستگرا، این گمانه‌زنی را به وجود آورده که از آنها برای ناآرام‌کردن محیط جامعه استفاده خواهد کرد.