سخنگوی طالبان ابراز امیدواری کرد ترامپ با پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰، به وعده خود مبنی بر خروج نظامیان این کشور از افغانستان عمل کند.

به گزارش شیعه پرس، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در مصاحبه تلفنی با «سی‌بی‌اس نیوز» ابراز امیدواری کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ پیروز شود تا بتواند به وعده خود مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان عمل کند.

پیشتر هم این رسانه به نقل از یکی از رهبران طالبان، مدعی نگرانی این گروه از ابتلای ترامپ به کووید ۱۹ و تاثیر آن بر روند مذاکرات صلح افغانستان شد.

این در حالی است که ترامپ روز پنجشنبه، در پیامی توئیتری، مدعی شد که تا کریسمس، نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج خواهد کرد.

ترامپ در آستانه برگزاری رقابت ۳ نوامبر (۱۳ آبان) به دنبال ارائه دستاورد در عرصه سیاست خارجی است و از روند صلح افغانستان به عنوان ابزاری انتخاباتی استفاده می‌کند.

اگرچه ترامپ به طور قطع از اظهارات مجاهد به نفع خود سود خواهد برد، اما «تیم مورتاگ» سخنگوی کارزار انتخاباتی جمهوریخواهان مدعی شد که رئیس‌جمهور آمریکا دست حمایت طالبان را پس زده و این گروه باید بداند که او همواره از هر راهی که باشد؛ از منافع آمریکایی‌ها دفاع می‌کند.