مدیرکل تبلیغ عمومی دفتر تبلیغات اسلامی گفت:این دفتر به منظور گسترش و تبلیغ معارف اسلام و مکتب اهل بیت در دهه آخر صفر اقدام به اعزام و به کارگیری مبلغان فردی و گروهی به سراسر کشور اعزام شدند.

به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام والمسلمین یحیی کمال از اعزام بیش از ۹۵۰ مبلغ به مناسبت دهه آخر صفر به سراسر کشور خبر داد و بیان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی به منظور گسترش و تبلیغ معارف اسلام و مکتب اهل بیت (ع)، در دهه آخر صفر اقدام به اعزام و بکارگیری مبلغان فردی و گروهی، نموده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی افزود: دفتر تبلیغات اسلامی مانند همه نهادهای فرهنگی و اجرایی کشور، خود را موظف می‌داند در شرایط مختلفی که در کشور به وجود می‌آید با همه ظرفیت خود در کنار مردم و مسئولین کشور باشد و یکی از مهمترین ظرفیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی وجود ده‌ها هزار مبلغ فاضل، توانمند و دارای مهارت‌های مختلف علمی و تبلیغی است، که در مناسبت‌های مختلف مذهبی، ملی و حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله و ویروس کرونا در کنار مردم و مسئولین به ایفای نقش تأثیر گذار تبلیغی می‌پردازد.

حجت الاسلام کمال با بیان اینکه اعزام مبلغ ویژه دهه آخر صفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا صورت گرفته است، گفت: در این اعزام بیش از ۹۵۰ مبلغ برادر و خواهر در قالب انفرادی ساماندهی شده و به مناطق مختلف کشور اعزام شده اند و نیز ۱۰۰ گروه تبلیغی به سراسر کشور از جمله مناطق محروم و مناطق مشترک اعزام شده اند.

مدیرکل تبلیغ عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: این اعزام با هماهنگی نهادهای تبلیغی مناطق از جمله سازمان تبلیغات اسلامی و دفاتر ائمه جمعه صورت گرفته و مبلغان اعزامی با هماهنگی و همکاری نهادهای تبلیغی در محل تبلیغ حاضر و برنامه‌های تبلیغی ویژه این دهه را به اجرا در خواهند آورد.

وی در پایان سخنانش افزود: مبلغان اعزامی در این دهه، به فعالیت‌های مختلفی از جمله برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری به مناسبت اربعین حسینی، ارتحال نبی مکرم اسلام (ص)، امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)، اجرای برنامه مواسات مومنانه با همکاری نهادهای انقلابی و خیرین منطقه، مشاوره و تبلیغ چهره به چهره، پاسخ به سوالات احکام و معارف دینی و شبهات پیرامون مسائل مختلف عقیدتی، سیاسی، فرهنگی و بویژه مسائل پیرامون ویروس کرونا خواهند پرداخت.