رسانه های رژیم صهیونیستی ادعا کردند که در راستای عادی سازی روابط میان این رژیم و کشورهای عربی، هیاتی چهل نفره از سودان ماه آینده میلادی به فلسطین اشغالی می رود.

به گزارش شیعه پرس به نقل از المیادین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی ادعا کردند که در راستای عادی سازی روابط میان این رژیم و کشورهای عربی، هیاتی چهل نفره از سودان ماه آینده میلادی به فلسطین اشغالی می‌رود.

این رسانه‌ها گزارش دادند که این هیات شامل شخصیت‌های ورزشی، هنری و تجار خواهد بود و ابوالقاسم بورطوم نماینده سابق پارلمان سودان و بازرگان سودانی در ورای آن است.

بورطوم در گفتگو با یک رسانه صهیونیست اعلام کرد که در حال رایزنی با طرف‌های صهیونیست دراین باره است و این سفر با مقامات خارطوم هماهنگ نشده است.

وی مدعی شد: باید مانع روانی برداشته شود و این قبیل سفرها به نزدیک شدن دیدگاه‌ها می‌انجامد. هیچ عداوتی میان اسرائیل و سودان نیست.

این در حالی است که ادریس سلیمان یکی از رهبران حزب کنگره مردمی سودان تاکید کرد: ملت سودان مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان هم قبلاً اعلام کرده بود که موضوع عادی سازی روابط میان سودان و رژیم صهیونیستی بسیار پیچیده است و به توافق جمعی نیاز دارد.

وی هر گونه گره زدن عادی سازی روابط با حذف نام سودان از فهرست تروریسم را مورد مخالفت قرار داده بود.