کتاب «شجره آشوب» درباره بررسی رسالت نفوذی‌های بنی امیه در حکومت علوی با حضور نویسندگان کتاب ۲۳ مهر ماه در فرهنگسرای امام (ره) رونمایی می‌شود.

به گزارش شیعه پرس، کتاب «شجره آشوب» با موضوع بررسی نفوذهای بنی امیه در حکومت أمیرالمؤمنین (ع) توسط حجت الاسلام ناصر یوسفی و سید علی آقامیری به رشته تحریر درآمده و به تازگی توسط نشر عصر صادق قم در ۲۳۰ صفحه منتشر شده است.

کتاب «شجره آشوب» بعد از اثبات کفر و جبهه استکبار بودن بنی‌امیه و تبیین اولویت استکبارستیزی در بینش و منش امام علی (ع) نام و نقش نفوذی‌های بنی‌امیه در فتنه‌های داخلی حکومت امیرالمؤمنین (ع) را بررسی می‌کند.

بر اساس این گزارش، «زبیر منحرفی از ابتدا»، «حصر خانگی عایشه»، «پروژه کشته سازی علیه نظام اسلامی توسط مروان»، «مغیره تئوریسین نفاق»، «ابوموسی اشعری دوتابعیتی و گزینه معاویه برای حکمیت!»، «دوقطبی سازی های اشعث»، «ارتباط فرماندهان خوارج با بنی امیه» و «حواریون علی (ع) شهدای راه مبارزه با استکبار» از جمله سرفصل‌های این کتاب است.

در این نشست، حجت الاسلام مهدی یعقوبی، پژوهشگر دینی نیز برخی از ابعاد و بخش‌های کتاب را با نویسندگان مرور و واکاوی می‌کند.

یوسفی بیش از ده سال تبلیغ و منبر در مساجد و هیئات و دانشگاه‌ها را عهده دار بوده و پیش از این کتاب «ابن عباس اجتهاد در برابر ولی» را نوشته و مدرس تاریخ تشیع در دانشگاه امام حسین (ع) است. آقا میری نیز محقق و پژوهشگر حوزه تاریخ اسلام است و مؤلف کتب «ابن عباس» و «اولویت بندی دشمنان در سیره امیرمومنان» و مترجم «کتاب بحران» اسلام است.

این مراسم چهارشنبه ۲۳ مهرماه از ساعت ۱۰ در فرهنگسرای امام(ره) به نشانی خیابان شهید باهنر، بین سه راه یاسر و جماران، خیابان امیرسلیمانی برگزار می‌شود و همزمان از صفحه رسمی این فرهنگسرا به نشانی imam.farhangsara به صورت زنده پخش خواهد شد.