نتایج نظرسنجی‌های رسانه‌های مختلف نشان می‌دهد که رقابت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزد افکار عمومی این کشور همچنان به سود «جو بایدن» در جریان است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از ریل کلییر پالیتکیز، بر اساس نظرسنجی‌های کلی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در حال حاضر از حمایت ۵۱.۹ درصد از رای دهندگان این کشور برخوردار است.

بر همین اساس میزان حمایت از «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوریخواه، نیز ۴۲.۱ درصد است.

هر چند در مقیاس کلی، میزان حمایت از بایدن بیش از ۹ درصد بیشتر از ترامپ است اما در نظرسنجی‌هایی که رسانه‌ها و موسسات افکار سنجی مختلف انجام داده‌اند این عدد متفاوت است.

بر همین اساس در نظرسنجی مشترک ای بی سی نیوز و واشنگتن پست میزان فاصله بایدن از ترامپ ۱۲ درصد است. در نظرسنجی اکونومیست و یوگاو میزان اختلاف ۹ درصد است.

در نظرسنجی هیل و موسسه هریس ایکس، فاصله بایدن از ترامپ ۵ درصد است. نظرسنجی فاکس نیوز نیز میزان فاصله بایدن از ترامپ را ۱۰ درصد نشان می‌دهد.

در نظرسنجی مشترک رویترز و Ipsos میزان اختلاف ۱۲ درصد است. در نظرسنجی سی ان بی سی و موسسه چنج ریسرچ فاصله بایدن از ترامپ ۱۰ درصد است.

موسسه راسموسن میزان فاصله بایدن از ترامپ را بر اساس نظرسنجی‌های خود ۱۲ درصد اعلام کرده است.

نطرسنجی جی تن ان و موسسه RMG ریسرچ فاصله دو نامزد را ۸ درصد نشان می‌دهد. نظرسنجی موسسه Survey USA نیز نشان می‌دهد که حمایت از بایدن ۱۰ درصد بیشتر از ترامپ است.

نظرسنجی مشترک IBD و TIPP نیز فاصله دو نامزد را فقط ۳ درصد نشان داده است. در نظرسنجی ان بی سی نیوز و وال استریت ژورنال نیز فاصله بایدن از ترامپ ۱۴ درصد است.

در این میان هر چند در نظرسنجی‌های کلی بایدن جلوتر از ترامپ است اما در برخی از ایالت‌ها همچون آریزونا، جورجیا و تگزاس ترامپ در نظرسنجی‌ها وضعیت بهتری از بایدن دارد.

بر همین اساس در آریزونا ترامپ ۴ درصد جلوتر از بایدن است.

در جورجیا فاصله ترامپ از بایدن ۲ درصد است و در تگزاس نیز نامزد جمهوریخواهان ۵ درصد جلوتر از رقیب دموکرات خود است. اما در نیوجرسی بایدن ۱۵ درصد بیشتر از ترامپ رای دارد.