رئیس جمهور آمریکا و ولیعهد ابوظبی گفتگویی تلفنی با یکدیگر داشته اند و ترامپ در این تماس ماموریتی ویژه را به «محمد بن زاید» سپرده است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با ولیعهد ابوظبی درباره شیوع کرونا، راه‌های تقویت امنیت منطقه‌ای و تقویت رشد اقتصادی از طریق مشارکت‌های عمومی و خصوصی گفتگو کرد.

ترامپ ضمن تبریک به مناسبت امضای آنچه وی «انعقاد توافق ابراهیمی» برای عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل خوانده است، از بن زائد درخواست کرده است که این فرصت را مغتنم شمرده و از دیگر رهبران خاورمیانه بخواهد که همین مسیر را به سوی آنچه وی صلح و شکوفایی در منطقه خوانده است گام بردارند.

پایگاه صهیونیستی «عاروتص شواع» نیز درباره این گفتگوی تلفنی می‌نویسد: رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با ولیعهد ابوظبی از او خواست که دیگر کشورهای منطقه را به پیوستن به امارات و بحرین در انعقاد توافق با رژیم صهیونیستی مجاب کند.

در بخشی از این مکالمه تلفنی، رئیس‌جمهور آمریکا از ولیعهد ابوظبی به دلیل امضای توافق سازش امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی به منظور عادی سازی روابط قدردانی کرد.

وی همچنین از محمد بن زائد خواست، «فرصت» ایجاد شده در زمینه توافق سازش با رژیم صهیونیستی را مغتنم شمرده و از دیگر رهبران کشورهای خاورمیانه بخواهد که مسیر امارات و بحرین را در پیش گیرند.