نتایج یک نظرسنجی که در رژیم صهیونیستی انجام شده حاکی از آن است که ۹۰ درصد واکنش کاربران فضای مجازی عرب زبان با عادی سازی روابط کشورهای عربی با تل آویو مخالف بوده اند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از عرب ۴۸، بر اساس یک نظرسنجی که توسط وزارت امور راهبردی رژیم صهیونیستی انجام شده است ۹۰ درصد از واکنش کاربران فضای مجازی عرب زبان نسبت به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی منفی بوده است.

این گزارش که روز گذشته در روزنامه صهیونیستی هاآرتض چاپ شد با بررسی چهار پیام رسان توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام و یوتیوب طی مدت زمان محدودی پیش از امضای توافق سازش برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی می‌پردازد.

در این گزارش آمده است که طی بررسی‌های صورت گرفته واکنش و احساسات کاربران فضای مجازی به توافق عادی سازی روابط بین کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی به شدت منفی بوده به گونه‌ای که بر اساس آنالیز داده‌های آماری فقط ۵ درصد ابراز رضایت کرده اند.

در این گزارش گفته شده است: ۴۵٪ از پستهای شبکه‌های اجتماعی اقدام امارات در امضای توافق صلح با رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و آن را خیانت به فلسطین قلمداد کرده اند، ۲۷% با هرگونه رابطه با رژیم صهیونیستی مخالف بوده و ۱۰% امارات را به منافق بودن در موضوع فلسطین و ۵% این موضوع را ناشی از باج دادن امارات به آمریکا دانسته و آن محکوم کردند.

در این گزارش با بررسی بیش از صد میلیون کاربر که با هشتگ عادی سازی روابط مساوی با خیانت است و بحرینی‌ها علیه عادی سازی، اعلام شده است که فقط ۱۰% از حجم این واکنش‌ها به منافع حاصل از این روابط پرداخته است.