نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی با تأکید بر لزوم برگزاری انتخابات ملی در این کشور، اظهار داشت: آغاز هرگونه فرایند سیاسی در فلسطین باید مبتنی بر پایان اشغالگری باشد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از النشره، «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین بر لزوم پایان اشغالگری صهیونیستها در اراضی فلسطینیان تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: آغاز هرگونه فرایند سیاسی در فلسطین باید مبتنی بر پایان اشغالگری در این کشور باشد.

اشتیه با تأکید بر لزوم برگزاری انتخابات ملی در فلسطین یادآور شد: از هیچ تلاشی برای برگزاری این انتخابات دریغ نخواهیم کرد. این انتخابات روزنه ای برای پایان بخشیدن به تمامی اختلافات خواهد بود.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین با تأکید بر اینکه اروپایی ها باید مواضع جدی تری در قبال مسأله فلسطین اتخاذ کنند، اعلام کرد: کشورهای اروپایی کشور فلسطین را به رسمیت بشمارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی نیز بیان کرد: عادی سازی روابط مبتنی بر معادله «صلح در برابر زمین» نیست بلکه بر «صلح رایگان در برابر تل آویو» تکیه دارد.