سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی تأکید کرد که یورش نظامیان صهیونیست به تحصن‌کنندگان فلسطینی در مقرهای کمیته بین المللی صلیب سرخ در کرانه باختری محکوم است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از فلسطین الیوم، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی به اقدامات خصمانه اخیر صهیونیستها در کرانه باختری واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: اقدام صهیونیستها در حمله به مقرهای کمیته بین المللی صلیب سرخ در رام الله، جنین و طولکرم و نیز یورش به تحصن کنندگان در داخل ساختمان‌های نهادهای حقوق بشری در حمایت از اسیر ماهر الاخرس، محکوم است.

برهوم در ادامه تصریح کرد: اقدام صهیونیستها در واقع تجاوز به یک پویش ملی است که در حمایت و اعلام همبستگی با اسیر ماهر الاخرس راه افتاده است.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس همچنین عنوان کرد: اقدامات خصمانه صهیونیستها باید متوقف گردد. همگان باید به مسئولیت های خود در قبال اوضاع اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی عمل کنند.

اسیر ماهر الاخرس قریب به ۸۰ روز است که در زندان های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده و هم اکنون از لحاظ جسمانی اوضاع نامناسبی دارد. دادگاه رژیم صهیونیستی پیشتر با آزادی این اسیر فلسطینی مخالفت کرده بود.