به مناسبت بزرگداشت بیست‌وپنجمین سالگرد آغاز گفت‌وگوهای مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شورای جهانی کلیساها، وبینار گفت‌وگوی دینی با این شورا برگزار می‌شود.

به گزارش شیعه پرس، دهمین دور گفت‌وگو با شورای جهانی کلیساها مقرر بود تابستان امسال به میزبانی این شورا در سوئیس برگزار شود که به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا این گفت‌وگوها به تعویق افتاد.

از این رو، به مناسبت بزرگداشت بیست‌وپنجمین سالگرد شروع گفت‌وگوها بین طرفین وبیناری با موضوع «بررسی ۲۵ سال گفت‌وگو و همکاری مشترک، وضعیت حال و چشم‌انداز آینده» و با بهره‌مندی از فضای مجازی برگزار می‌شود.

این وبینار بین‌المللی، روز سه‌شنبه ۶ آبان‌ماه جاری با سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مقام روحانی پروفسور ایوان سوکا، دبیرکل اجرایی شورای جهانی کلیساها آغاز خواهد شد.

سپس، پنج نفر از اندیشمندان مسلمان و مسیحی در خصوص موضوع اصلی وبینار به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند.

اعطای تقدیرنامه مشترک به تمامی صاحب نظران و اندیشمندانی که در طول این ۲۵ سال در برگزاری و اجرای این گفت‌وگوها مشارکت داشته‌اند، از دیگر برنامه‌های این وبینار خواهد بود.

گفتنی است؛ شورای جهانی کلیساها با بیش از ۳۰۰ نهاد کلیسایی عضو در سراسر دنیا یکی از مهمترین نهادهای بین‌المللی مسیحی در جهان است.