پاسخ اسیر آزاد شده یمنی وابسته به ائتلاف عربستان به سؤال خبرنگار یک شبکه سعودی جنجال برانگیز شد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از القدس العربی، پاسخ یک اسیر آزاد شده یمنی وابسته به دولت مستعفی این کشور به سؤال خبرنگار شبکه سعودی «الحدث» موجی از واکنش های تمسخر آمیز را به دنبال داشته است.

در جریان تبادل اسرا میان دولت مستعفی یمن و نیروهای انصارالله، خبرنگار شبکه سعودی الحدث با حضور در فرودگاه «سیئون» از یکی از این اسرای آزاد شده وابسته به دولت مستعفی یمن تحت حمایت ریاض، می پرسد که چه چیزی او را در جریان اسارت بیش از همه رنج داده است؟

خبرنگار شبکه الحدث که منتظر پاسخی دندان شکن از سوی این اسیر یمنی علیه نیروهای انصارالله و مدت اسارتش است چنین جوابی می شنود: درد من، ترکش هایی است که در سر، کمر و دستم جا خوش کرده؛ ترکش هایی که حاصل بمباران ائتلاف سعودی علیه ما در زمان پنهان شدن در پایگاه نیروهای پلیس نظامی است.

ائتلاف متجاوز سعودی تا کنون چندین بار مواضع عناصر مزدور وابسته به خود در یمن را بمباران کرده که یکی از این حملات، مربوط به اعتراضات این عناصر در قبال حقوق عقب  افتاده آنها می شود.

روز گذشته، «یارا خواجه» سخنگوی کمیته بین‌المللی «صلیب سرخ» از انجام بزرگترین عملیات تبادل اسرا در یمن خبر داد.

بر اساس این گزارش، وی اعلام کرد که عملیات تبادل اسرا در یمن در حال انجام است و مجموعاً بیش از ۱۰۰۰ نفر از اسرای هر دو طرف را شامل می‌شود.

این مقام کمیته بین‌المللی صلیب سرخ یادآور شد: این اولین بار از زمان آغاز جنگ یمن در سال ۲۰۱۵ است که چنین عملیات بزرگی برای تبادل اسرا انجام می‌شود.