آمریکا در حالی مدعی است برای رهایی عراق از دیکتاتوری و سلاح های کشتار جمعی علیه این کشور وارد جنگ شده است، که به بعثی ها و عوامل رژیم سابق عراق تابعیت آمریکایی می دهد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از المعلومه، دولت آمریکا در حالی از مقابله با رژیم بعث عراق دم می زند که از بعثی ها حمایت می کند و به آنها تابعیت آمریکایی می دهد.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی از این موضوع پرده برداشت که ایالات متحده امریکا به رغم اینکه مدعی شده است برای رهایی عراق از دیکتاتوری و سلاح های کشتار جمعی علیه این کشور وارد جنگ شده است، اما همزمان به افرادی پناه داده است که خود از عناصر و ابزارهای رژیم سابق عراق بوده اند.

در این گزارش آمده است: یکی از افرادی که امریکا به آنها پناه داده سمیر خورشید است که در دوره رژیم سابق تصاویر صدام را بر روی دیوارهای ساختمان ها و مراکز دولتی و ورودی وزارتخانه ها نقاشی می کرد.

طبق اعلام نیویورک تایمز، سمیر خورشید که متولد طوز خورماتو است در حال حاضر در ایالت اورگن امریکا ساکن است؛ به جای تصاویر صدام، تصاویر سربازان امریکایی شرکت کننده در جنگ عراق را نقاشی کرده است.

این رسانه آمریکایی گزارش داد: وی در سال ۲۰۰۶ از عراق گریخته و به آمریکا رفته است و در سال ۲۰۱۰ پناهندگی گرفته و در سال ۲۰۱۷ تابعیت آمریکایی گرفته است.