دبیرکل حزب اسلامی الدعوه عراق با تاکید بر اینکه کرامت امت اسلام و رسول اکرم (ص)، امانتی برگردن ماست، گفت: همه مسلمانان موظفند به سوی وحدت مسلمین گام بردارند و با افراطیون به مخالفت برخیزند.

به گزارش شیعه پرس، نوری المالکی دبیرکل حزب اسلامی الدعوه عراق، در افتتاحیه سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که صبح امروز به صورت وبینار برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از جمهوری اسلامی ایران بابت برگزاری هرساله این کنفرانس، اظهار داشت: در آیه شریفه «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ ۖ تَرَاهُمْ رُکَّعًا سُجَّدًا یَبْتَغُونَ فَضْلًا مِنَ اللَّهِ وَرِضْوَانًا ۖ»، صفت اشداء در رابطه با مؤمنین را بر صفت رحماء مقدم دانسته و دلیل آن کاملاً واضح است؛ باید گفت تمام هم و غم کافران از دیروز تا به امروز این بوده که بر سر راه طرح‌های امت اسلامی مانع تراشی کنند تا به وسیله آن وحدت مسلمانان جهان اسلام را با تفرقه جایگزین کرده و نقاط قوتشان را تبدیل به نقاط ضعف کنند.

وی افزود: کنفرانس امسال در شرایطی برگزار می‌شود که چالش‌ها در برابر امت اسلامی همواره سیر صعودی به خود گرفته است؛ ما شاهد هستیم که علیرغم تاکید و تکرار رئیس جمهور فرانسه بر ادعای کذب خود پیرامون آزادی بیان، دموکراسی و هر آنچه که انقلاب متمدنانه فرانسه نامیده می‌شود و با استفاده از این ادعا به اخلاقیات و اقدامات داعش و افراط گرایان طعنه میزند، امروز با اهانت به پیامبر گرامی اسلام (ص) به دنبال کسب وجه برای خود هستند.

مالکی در این خصوص ادامه داد: ما سخنان رئیس جمهور فرانسه را محکوم می‌کنیم و از ملت‌ها و دولت‌هایی که اندکی از اسلام برایشان باقی مانده است، دعوت می‌کنیم که مواضع سیاسی، رسانه‌ای و اجرایی را برای پاسخ به این استهزاء و اهانت به احساسات امت اسلام اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، رویداد خطرناک و ذلت بار دیگری است که متحمل جهان اسلام شده است، اظهار داشت: ضعف در همبستگی میان برخی از کشورهای اسلامی این جرأت را به آنها داد که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را علنی کنند و تا جایی پیش روند که دیدارهای رسمی آغاز شود و توافقنامه‌های اقتصادی و امنیتی به امضا برسد.

مالکی ادامه داد: این کشورها همچنین راه را برای رژیم صهیونیستی هموار خواهند کرد تا بیش از پیش در بافت به هم پیوسته امت اسلام در زمینه‌های اقتصاد، سیاست، اجتماع و امنیت نفوذ کنند؛ البته باید گفت کشورهایی هستند که ترس بزرگ آنان، یکپارچگی امت اسلامی و ظهور پدیده‌های جهادی همانند محور مقاومت است.

دبیرکل حزب اسلامی الدعوه عراق به همه رهبران، مسلمانان جهان اسلام و فرهیختگان و اندیشمندان، گوشزد کرد که دشمنان منتظر حل بحران‌های شما نمی‌نشینند بلکه از هر فرصتی برای افزودن به این بحران‌ها استفاده می‌کنند.

وی با تاکید بر این مطلب که کرامت امت اسلام و رسول اکرم (ص)، امانتی است که برگردن مسلمانان است، افزود: بنابراین همه مسلمانان موظفند تا به سوی احیای قدرت امت اسلامی و وحدت مسلمین گام بردارند و با افراط گرایانی که به دست دشمنان اداره می‌شوند، به مقابله و مخالفت برخیزند.

مالکی خاطر نشان کرد: این وظیفه همه مسلمانان است تا در کنار محور مقاومت، تمامی جنبش‌ها و احزاب و همچنین جمهوری اسلامی ایران بیاستند و کمر همت ببندند تا اجازه ندهند که فرقی میان شیعیان و اهل سنت گذاشته شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همه ما مسلمانان در برابر یک مسئولیت واحد یعنی وحدت امت اسلامی وظیفه‌ای را بر عهده داریم و اگر در برابر آن کوتاهی کنیم، خداوند از ما راضی نخواهد بود.