مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی از فروش جنگنده های اف-۳۵ آمریکا به امارات ابراز نگرانی کردند.

به گزارش شیعه پرس، مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی از فروش جنگنده اف -۳۵ از سوی آمریکا به امارات متحده عربی ابراز نگرانی کردند.

شبکه «i۲۴» رژیم صهیونیستی گزارش داد که مقامات امنیتی این رژیم پیش از این برآورد فروش ۲۵ تا ۳۰ جنگنده اف – ۳۵ توسط آمریکا به امارات را داشتند اما با اعلام واشنگتن مبنی بر فروش ۵۰ جنگنده اف – ۳۵ به ابوظبی، این موضوع موجب نگرانی آنها شده است.

به گزارش این رسانه صهیونیست، علاوه بر تعداد جنگنده های اف -۳۵ تاریخ تولید و تحویل جنگنده‌ها نیز به نگرانی مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی افزوده است چرا که انتظار می رفت امارات همچون سنگاپور و لهستان این جنگنده ها را در سال ۲۰۲۴ دریافت کند اما اکنون بیم آن وجود دارد که ابوظبی این جنگنده‌ها را در سال جاری دریافت کند.

شبکه صهیونیستی i۲۴ می افزاید: اکنون ناظران این پرسش را مطرح می‌کنند که اگر بهای عادی سازی روابط امارات با اسرائیل این بوده است، بهای عادی سازی روابط عربستان به ویژه رقیب آن قطر چه خواهد بود؟

گفتنی است که رویترز روز گذشته به نقل از منابع آگاه نوشت که کاخ سفید کنگره را از تصمیم خود مبنی بر فروش ۵۰ فروند جنگنده اف -۳۵ به امارات، مطلع کرده است.

پیشتر خبرها حاکی از آن بود که مقامات اماراتی رسماً درخواست امضای قرارداد تسلیحاتی برای دریافت جنگنده‌های آمریکایی اف ۳۵ را ارائه داده اند.

این درخواست امارات بخشی از شروط اعلام شده توافقنامه سازش میان ابوظبی و تل آویو است به طوری که قرار بود آمریکا در ازای امضای این توافقنامه، امارات را به جنگنده‌های پیشرفته اف ۳۵ مجهز کند.

صهیونیست‌ها در ابتدا مخالف تجهیز امارات به این جنگنده‌های پیشرفته بودند حال آنکه کمتر از یک هفته پیش، بنیامین نتانیاهو و بنی گانتز با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند تل‌آویو دیگر با این موضوع مخالفتی ندارد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: آمریکا، به زودی قدرت نظامی اسرائیل را توسعه خواهد داد و برتری نظامی مان حفظ خواهد شد. از این رو مخالفتی با فروش این جنگ افزار به امارات نداریم.