رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در تماس تلفنی با رئیس جمهور ترکیه در پی زلزله «ازمیر» این حادثه را به وی تسلیت گفت.

به گزارش شیعه پرس به نقل از العهد، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، هنیه در جریان این تماس تلفنی که در پی کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر به دنبال زلزله ازمیر انجام شد، وقوع این حادثه را به اردوغان تسلیت گفت.

وی ضمن تسلیت به خانواده‌های قربانیان این حادثه تاکید کرد که مطمئناً ترکیه با وحدت و همبستگی این مصیبت را پشت سر خواهد گذاشت.

اردوغان نیز از هنیه به دلیل این تماس تلفنی و ابراز همدردی با وی در پی زلزله ازمیر تقدیر و تشکر کرد.

مسئولان ترکیه اخیراً اعلام کردند که شمار تلفات زلزله امروز در ازمیر افزایش یافته است. تاکنون ۱۷ نفر بر اثر زلزله کشته و بیش از ۸۰۰ نفر زخمی شده‌اند. گفته می‌شود ساکنان ساختمانهای آسیب دیده در میان آوار گرفتار شده‌اند.

روز گذشته زلزله‌ای شدید به بزرگی ۶.۸ ریشتر سواحل غربی ترکیه و جزایر ساموس در یونان را لرزاند. این زلزله که کانون آن در ۱۷ کیلومتری ازمیر است، در استانبول، پایتخت ترکیه و آتن، پایتخت یونان هم احساس شده است. استان ازمیر تاکنون شاهد ۸۴ پس لرزه بوده است که بزرگی ۱۶ مورد آن بالای ۴ ریشتر بوده است.