رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: دولت آمریکا با حضور دوتن از استادان آمریکایی برای سخنرانی در یک همایش علمی مخالفت کرد، آزادی بیان برای مدعیان غربی تنها بازیچه‌ای برای تأمین اهدافشان است.

به گزارش شیعه پرس، کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت (ع) با حضور وبیناری بیش از ۴۰ صاحب مقاله و سخنران در قالب ۶ پنل تخصصی با مشارکت پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی و آستان قدس رضوی پنج شنبه ۸ آبان ماه برگزار شد.

حجت الاسلام علی محمد حکیمیان در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی «آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت علیهم السلام در دوره معاصر» با اشاره به اهمیت هفته وحدت گفت: لازم است دنیای مدرن را با سیره و سبک زندگی رسول اکرم (ص) آشنا کنیم.

وی با بیان اینکه وظیفه پژوهشگاه ایجاد ارتباط با تشنگان معارف الهی در جهان است گفت: قرار نیست دنیای امروز به مدینه ۱۴۰۰ سال قبل برگردد اما ما وظیفه داریم که معرفت برخاسته از سیره رسول الله را به کام تشنه از معرفت مردم جهان انتقال دهیم. وظیفه ماست که سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام را به مردم جهان معرفی کنیم تا این خسته دلان با تبعیت از این سبک زندگی، حیات طیبه ای را تجربه کنند.

عضو هیأت علمی گروه حقوق و فقه اجتماعی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در ادامه با استناد به ایمیلی که از دو تن از اساتید آمریکایی مدعو به کنفرانس «نقش معرفت دینی در علوم انسانی» دریافت شده است، گفت: دولت آمریکا که در مقابل جنایت رئیس جمهور منفور فرانسه در هتک حرمت به ساحت رسول مهربانی سکوت می‌کند و مدعی آزادی بیان است چرا از ورود وبیناری دو تن از اساتید آمریکایی که قرار بود در کنفرانس هفته گذشته پژوهشگاه سخنرانی علمی کنند، جلوگیری کرد؟

حجت الاسلام حکیمیان با تاکید بر اینکه آزادی بیان واقعی را باید در معارف اسلامی جستجو کرد، گفت: استکبار جهانی باید بفهمد که با انتشار اکاذیب و کاریکاتورهای موهن نمی‌تواند ساحت نورانی رسول مکرم اسلام را خدشه دار کند و این سیل نورانی، دیر یا زود بر دل خسته از زرق و برق دنیای مادی غربی رسوخ خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دنیا تشنه معرفتی است که ۱۴۰۰ سال قبل از خانه کوچک خاتم پیامبران نشئت گرفته افزود: تنها با حاکمیت انوار طیبه پیامبر خاتم است که دنیا از این ظلمت و تاریکی نجات پیدا می‌کند.

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه انوار اهل بیت (علیهم السلام) پلیدی و ناکارآمدی اندیشه‌های باطل شیطان صفتان را نمایان کرده است گفت: اگر می‌بینیم که در یک نشریه بی ارزش به ساحت پیامبر خدا جسارت می‌شود و رئیس جمهور کم عقل فرانسه از آن دفاع می‌کند در راستای همان حرکت‌های شیطانی برای مقابله با نور اهل بیت است که وعده خدا بر این است که این نوع شیطنت‌ها ابتر و ناکام بماند.

وی با اشاره به ارادت قلبی بیش از ۱ میلیارد مسلمان به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) گفت: امروز غرب تلاش می‌کند با توهین به عصمت پیامبر این حرکت عظیم رسوخ معرفت دینی در میان مردم را متوقف کند اما وعده الهی است که این حرکت‌های نابخردانه شکست بخورد.

حکیمیان با تاکید بر اینکه برگزاری کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت در خدمت ترویج معارف بی شائبه و دقیق اهل بیت است، گفت: بدون شک پژوهشگاه با برگزاری چنین همایش‌هایی سعی دارد در ترویج معارف برخاسته از قرآن و عترت در سطح بین المللی موفق باشد.