اردبیل – کتاب «ایدئولوژی گروه‌های تروریستی تکفیری – وهابی؛ از القاعده تا داعش» تالیف مهدی بخشی شیخ‌احمد از سوی انتشارت جهاد دانشگاهی استان اردبیل منتشر شد.

به گزارش پرس شیعه، کتاب «ایدئولوژی گروه‌های تروریستی تکفیری – وهابی؛ از القاعده تا داعش» مشتمل بر هشت فصل و با موضوع شناخت اندیشه های گروه های تکفیری و تروریسم مذهبی، فرقه وهابیت، قدرت اندیشه، جهاد؛ مشروعیت بخشی برای ترور و… انتشار یافته است.

این کتاب از سوی انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل منتشر شده که به تازگی با اخذ مجوز مستقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال شده و زمینه کاری خود را در بحث چاپ کتب علمی و دانشگاهی قرار داده است.

در این راستا انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل با توجه به تم علمی و تحقیقی کتاب «ایدئولوژی گروه‌های تروریستی تکفیری – وهابی؛ از القاعده تا داعش» این کتاب را نشر و در دسترس علاقمندان قرار داده است.

در این کتاب به موضوعات مهمی چون القاعده و تروریسم مذهبی، فرقه وهابیت، قدرت اندیشه، جهاد؛ مشروعیت بخشی برای ترور، نووهابیسم، داعش؛ وهابیت تجدید حیات یافته، بنیادگرایی و مدرنیسم و تحول مفهوم تروریسم؛ از انگیزه تا گستره فعالیت پرداخته شده است.

هدف اولیه این کتاب، غنی‌سازی ادبیات موضوع در ایران و هدف بعدی شناخت جامعه ایران از اندیشه های گروه‌های تکفیری- وهابی بوده تا به شناساسندن اندیشه‌ها و ایدئولوژی‌های واقعی چنین گروه‌هایی به خوانندگان کمک کند تا با نظریات اصلی این سازمان آشنا شوند.

از طرف دیگر این کتاب تلاش کرده مشخص کند که برداشت این گروه از اسلام از حیث تفسیر واقع بینانه یا تفسیری غیر واقع‌بینانه و نیز در یک رابطه بین‌الاذهانی این برداشت با برداشت اکثریت مسلمانان و دانشمندان اسلامی و متون اسلامی چه ارتباطی دارد.

با توجه به شرایط منطقه و بین الملل و حضور نیروهای تکفیری در کشورهای منطقه این کتاب می تواند برای درک صحیح از اندیشه های گروه های افراطی و تندرو در بین جوانان و سایر سنین موثر باشد.

مهدی بخشی شیخ احمد مولف این کتاب از نویسندگان جوان استان بوده و متولد ۱۳۵۸ اردبیل است. وی فارغ التحصیل رشته اندیشه سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی در مقطع کارشناسی ارشد است.

شناسه کتاب:

نویسنده: مهدی بخشی شیخ احمد

ناشر: انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل

محل نشر: ایران – اردبیل

تاریخ نشر: ۱۳۹۴

تعداد صفحات: ۱۴۴صفحه

موضوع: شناخت اندیشه های تکفیری و وهابی

قیمت: ۱۰۰ هزار ریال