کنگره ملی شهدای دانشجوی مدافع حرم دانشگاه تهران با هدف معرفی سبک زندگی شهدا در پردیس فارابی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه، محمد مقیمی، رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران در کنگره ملی شهدای دانشجوی مدافع حرم با اشاره به اینکه پردیس فارابی دانشگاه تهران ۱۴ شهید دانشجو و کارمند در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است، گفت: شهادت شهید حمیدرضا اسداللهی، در راستای دفاع از حریم اهل بیت بود و این پردیس در صحنه دفاع از اسلام همواره حاضر است.

وی افزود: کنگره ملی شهدای دانشجوی مدافع حرم، با هدف ادای احترام به ساحت مقدس شهدای بزرگوار مدافع حرم برگزار شد و برگزاری این کنگره، زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا سبک زندگی شهیدان، چراغ راهنمای زندگی اجتماعی و شخصی مردم باشد.

رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزاری این کنگره را تجدید پیمان با مقام ولایت و رهبری عنوان کرد و افزود: دانشجویان این آمادگی را دارند هرزمان ولی‌امر مسلمین صلاح بدانند و در جایی که مقابله اسلام با کفر جهانی لازم است حضور یابند.

پیش از آغاز کنگره، از تابلو خیابان حاشیه پردیس فارابی به نام شهید حمیدرضا اسداللهی دانشجوی این پردیس رونمایی شد.

در این مراسم، پیکر یکی از شهیدان مدافع حرم نیز به محل برگزاری آورده شد و بر دوش دانشجویان تشییع شد.

شهید حمیدرضا اسدالهی از دانشجویان و فعالان فرهنگی پردیس فارابی دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ادبیات عرب بود که در تاریخ ۳۰ آذر ماه سال جاری، در جریان مبارزه با جریان تکفیری داعش در شهر حلب سوریه به شهادت رسید.