مشهد- امام جمعه موقت تهران در مراسم رونمایی پوستر همایش تحجر و اسلام آمریکایی گفت: تحجر و اسلام آمریکایی هر دو لبه یک قیچی هستند.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله صدیقی در مراسم رونمایی پوستر همایش تحجر و اسلام آمریکایی که در فرهنگ سرای انتظار مشهد برگزار شد اظهار کرد: تحجر و اسلام آمریکایی هردو لبه یک قیچی بوده و نتیجه توطئه و نفوذ هستند.

خطیب جمعه موقت تهران گفت: در قرآن کریم صحبت از صراط مستقیم شده است و بلافاصله در مقابل آن از ضالین و مغضوبین سخن به میان آمده و ضالین در زمان ما همین دو گروه متحجران و اسلام گرایان آمریکایی هستند که هدفشان زانو زدن اسلام در برابر قدرت های بیگانه و ایجاد اسلام بی قید و بی بندوبار و اسلام سازش کارانه است.

وی افزود: صراط مستقیم نیز روحانیت تربیت شده اسلامی عینی هستند همان افرادی که به معنای واقعی کلمه اسلام شناسند و در راه خدمت به مردم تلاش می کنند و نمونه روحانیت واقعی و وارسته امام خمینی (ره) و پس از ایشان رهبر معظم انقلاب حضرت خامنه ای هستند.

وی ادامه داد: ایشان با تمام سختی ها و فشارهایی که بر کشور وارد شد در برابر قدرت های ظالم با تمام قوا ایستادگی کردند و در مقابل کسانی را می بینیم که اگرچه در زمان امام خمینی(ره) به نظر می رسید روحانی واقعی و حق طلب باشند اما امروز اهل سازش شده اند.

وی تصریح کرد: دیدگاه متحجرانه نسبت به دین اسلام نیز پذیرفته نیست.

وی بیان کرد: این تحجر نتیجه نفوذ و شکلی دیگر از توطئه دشمنان است این تفکرهای ساختگی دو لبه یک قیچی هستند که اگر بتوانند اسلام را تکه تکه می کنند