یک روزنامه عرب زبان در مطلبی با اشاره به توافق آمریکا و روسیه برای برقراری آتش بس در سوریه تأکید کرد: این توافق، امتحانی برای سنجش میزان جدیت جامعه جهانی برای حل بحران سوریه محسوب می شود.

به گزارش پرس شیعه، روزنامه عرب زبان «الرایه» با انتشار مطلبی، توافق اخیر میان مسکو و واشنگتن برای برقراری آتش بس در سوریه را امتحان میزان جدیت جامعه جهانی دانست.

بر اساس گزارش این روزنامه، نادیده گرفتن آنچه که در سوریه می گذرد توسط جامعه جهانی موجب شده تا امروز شاهد چنین اوضاع انسانی اسفناکی در این کشور باشیم.

این روزنامه همچنین می نویسد: برقراری این آتش بس بدون شکسته شدن مناطق تحت محاصره و خروج غیرنظامیان از این مناطق هیچ موفقیتی نخواهد داشت.

در ادامه گزارش «الرایه» آمده است: توافق آتش بس، به صورت مشروط حاصل شده است و اگر شرایطی که در آن لحاظ شده است، محقق گردد می تواند به ازسرگیری مذاکرات سیاسی منجر شود.

گفتنی است، توافق آتش بس که قرار است از روز شنبه هفته آینده رسما عملیاتی شود، در سوریه با استقبال بین المللی مواجه شده است. «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد طی بیانیه ای از توافق آتش بس در سوریه استقبال کرده و از آن به عنوان «بارقه امید» یاد کرد. دبیرکل سازمان ملل در عین حال طرف های نزاع در سوریه را به پایبندی به آتش بس دعوت کرد.