یک عضو ارشد جنبش انصارالله یمن به عربستان سعودی درباره ادامه تجاوز به یمن و محاصره قرار دادن این کشور هشدار داد.

به گزارش شیعه پرس، یک عضو ارشد جنبش انصارالله یمن به عربستان سعودی درباره ادامه تجاوز و محاصره یمن هشدار داد.

بر اساس این گزارش، «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در توئیتی نوشت که تا زمان استمرار تجاوز و محاصره یمن حملات موشکی و پهپادی علیه هر هدف مشروعی در عربستان ادامه خواهد داشت.

این عضو ارشد انصارالله یمن افزود: قدرت عملیات موشکی که تاسیسات آرامکو در جده را هدف قرار داد لرزه بر اندام رژیم سعودی انداخت و این دلیلی کافی برای رشد توانمندی‌ها و توسعه صنایع نظامی یمن است و آنچه در آینده روی خواهد داد چشمگیرتر خواهد بود.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، بامداد دوشنبه اعلام کرد که نیروهای مقاومت این کشور موفق شدند یک عملیات موشکی از نوع «قدس ۲» علیه پالایشگاه نفتی آرامکو عربستان انجام دهند.

وی ادامه داد: یگان موشکی ارتش یمن موفق شد با موشک بالدار «قدس ۲» ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی را هدف بگیرد.

سریع همچنین بیان کرد: این موشک‌ها اخیراً پس از اجرای آزمایش‌های عملی موفق در عمق عربستان سعودی که هنوز اعلام نشده است، وارد فاز خدماتی شده‌اند.

وی گفت که با اصابت موشک قدس ۲ به هدف، خودروهای آتش‌نشانی و آمبولانس‌ها به سوی مکان مذکور شتافتند.

یحیی سریع ادامه داد: این عملیات در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده چند روز پیش نیروهای مسلح یمن مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق عربستان سعودی انجام شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن، خطاب به شهروندان و شرکت‌های خارجی در عربستان سعودی توصیه کرد که از تأسیسات حیاتی در عربستان سعودی دور شوند زیرا جزء بانک اهداف صنعاء هستند.

گفتنی است که رژیم سعودی بیش از ۵ سال است با همراهی چند کشور عربی دیگر وابسته به خود تجاوز به یمن را آغاز کرده است.

در طول این تجاوز هزاران نفر از مردم یمن شهید و زخمی و خسارات زیادی نیز به زیرساخت های این کشور وارد شده است.

در همین حال، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن هم واکنش به تجاوزات ائتلاف سعودی را حق طبیعی خود می دانند.