مسئول بخش اطلاع رسانی جنبش فتح، وجود هرگونه توافق با تشکیلات خودگردان در خصوص برنامه ریزی های خاص برای ورود اتباع امارات و بحرین به مسجد الاقصی را تکذیب کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از فلسطین الیوم، «منیر الجاغوب» مسئول بخش اطلاع رسانی جنبش فتح اعلام کرد که توافقی در خصوص ورود اتباع امارات و بحرین به مسجد الاقصی به دست نیامده است.

وی افزود: شاهد انتشار اخباری در خصوص به دست آمدن یک توافق در این زمینه هستیم اما باید بگویم که این اخبار جعلی و بی اساس است.

این در حالیست که روزنامه عبری زبان «اسرائیل هیوم» مدعی شده بود که توافقی میان تشکیلات خودگردان، امارات و بحرین و اردن حاصل شده که به موجب آن برای ورود اتباع امارات و بحرین به مسجد الاقصی از طریق درهای هفت گانه این مسجد که مسلمانان از آنجا وارد مسجد می‌شوند، برنامه ریزی‌های خاص انجام شود و «باب المغاربه» هم برای گردشگران و یهودیان باقی بماند.

این اقدام برای پایان دادن به درگیری هایی صورت می گیرد که اخیراً میان اتباع این کشورها و مسئولان بخش های مختلف مسجد الاقصی بعد از توافق عادی سازی روابط، به وقوع پیوسته است.

پیشتر نیز نمازگزاران فلسطینی در صحن های مسجد الاقصی مخالفت خود را با ورود هیأت های بحرینی و اماراتی به این مسجد نشان داده بودند.