شهید «سعید حیدری»؛ نخستین شهید تازه تفحص شده از شهدایی است که روز گذشته وارد کشور شد. این شهید از طریق پلاک شناسایی شد.

به گزارش پرس شیعه، نخستین شهید از ۶۸ شهید تازه تفحص شده‌ای که روز گذشته از مرز اروند وارد کشور شد شناسایی شد.

این شهید یکی از شهدایی بود که در تک ایذایی والفجر ۸ در جزیره ام‌الرصاص به شهادت رسیده بود، طی نخستین عملیات تفحص در جزیره ام‌الرصاص توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیکر این شهید کشف شد.

شهید «سعید حیدری» متولد ۱۳۴۷ تهران از تیپ «المهدی» لشکر ۱۰ سیدالشهدا به جبهه اعزام شده بود که در ۲۱ بهمن‌ماه سال ۱۳۶۴ در تک ایذایی والفجر ۸ به شهادت رسید. پیکر او در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقودالاثر جای گرفت.

هویت پیکر مطهر این شهید بعد از گذشت ۳۰ سال به وسیله پلاک شناسایی شد. او فرزند نخست خانواده بود که در سن ۱۸ سالگی به شهادت رسید.

روز گذشته دوشنبه سوم اسفندماه ۹۴ در حاشیه مراسم استقبال از پیکر مطهر ۶۸ شهید تازه تفحص شده به کشور، سردار سید محمد باقرزاده رئیس کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح با روایت این ماجرا گفت: «چندروز گذشته مادر یک شهید برای شناسایی فرزندش به معراج شهدای تهران مراجعه کرد و نمونه آزمایش از آن‌ها گرفته شد، بلافاصله پس از خروج خانواده شهید دوستان اطلاع دادند که شهیدی با پلاک و مشخصات پسر آن مادر شهید پیدا شده است؛ آزمایش DNA برای شناسایی آن شهید عزیز ادامه دارد و انشاءالله به‌زودی نام و زمان تشییع آن شهید را اعلام خواهیم کرد.»