عربستان سعودی با نابود کردن ۱۸۰ مجتمع درمانی در یمن، مردم این کشور را از در آستانۀ فاجعه ای بشری قرار داد.

به گزارش پرس شیعه، با ادامه تجاوزات سعودی به صنعا، شمار قربانیان یمنی روز به روز بیشتر می شود و در این میان، حملات جنگنده ها به بیمارستان ها و اماکن درمانی، هرگونه امکان درمان زخمی ها را از مردم یمن گرفته است.

وزارت بهداشت یمن، در کنفرانس عمومی خود که در صنعا برگزار شد، اعلام کرد که متجاوزان سعودی ۱۸۰ موسسه درمانی را به طور کامل نابود و به ۱۳۸ موسسه درمانی دیگر، خسارت هایی مختلف وارد کرده است.

در این میان، حملاتِ دیوانه وارِ جنگنده های سعودی به پایتخت یمن، همچنان ادامه دارد؛ در دو مورد از این حملات هوایی، ساختمان بازجویی کیفری در منطقه ذهبان و منطقه النهدین و ساختمان ریاست جمهوری هدف قرار گرفت. جنگنده های سعودی همچنین، ساختمان امنیتی بلاد الروس و ساختمان دانشکدۀ مهندسی نظامی را هدف قرار دادند که علاوه بر خسارت های سنگین مادی، ده ها تن از شهروندان را کشتند.

“یوسف الحاضری”، نویسنده و تحلیل گر سیاسی گفت: حمله به دانشکده مهندسی نظامی، بخشی از سناریوی حمله به موسسه ها و نهادهای آموزشی اعم از مدارس، دبیرستان ها، دانشگاه ها، دانشکده های تخصصی نظامی و موسسه های هنری است.
“تمیم الشامی” سخنگوی وزارت بهداشت یمن نیز در خصوص خسارت های وارده به موسسه های بهداشتی و درمانی در یمن نیز اعلام کرد: آماری که از خسارت های وارد شده به موسسه های درمانی و بهداشتی در اختیار داریم، آماری کلی است و قطعاً آمار واقعی بیش از این است، اما به طور کلی تاکنون ۱۸۰ موسسه درمانی نابود شده اند.

مسؤولان وزارت بهداشت خاطر نشان کردند که تاکنون ۸ میلیارد ریال عربستان به بخش درمانی و بهداشتی یمن خسارت وارد شده است و بر ضرورت ارائه راه حلی جهت بازسازی و مجهز کردن موسسه های درمانی یمن به دارو و امکانات لازم جهت رسیدگی به زخمی ها و بیماران تاکید کردند.