ابوبکر بغدادی خلیفۀ خودخوانده داعش، “مسابقات سراسری حفظ قرآن” برگزار کرد

به گزارش پرس شیعه، گروه تروریستی داعش، در مساجد شهرهای تحت اشغال خود در عراق، مسابقات قرآن کریم برگزار کرد و در اماکن برگزاری این مسابقات، پارچه نوشته ای با عنوان “زیر نظر مولانا امیرالمؤمنین ابوبکر البغدادی” نصب شد.

نهادِ برگزار کنندۀ مسابقات حفظ قرآن در شهرهای تحت اشغالِ داعش، “دیوان دعوت و مساجد” نام دارد که در حکم وزارتخانه در تشکیلات داعش به شمار می رود و این مسابقه “مسابقه دار الاسلام” نام گذاری شد.

این نخستین مسابقه ای است که داعش در مساجد شهرهای تحت اشغال خود در عراق برگزار میکند.

داعش، اجازه مشارکت زنان را در این مسابقات نداد و در عوض کودکان و نوجوانانی از شهرهای مختلف عراق را به این مسابقات راه داد، که در میان آن ها چند نفر از کشور مغرب حضور داشتند، اما در نهایت، برندگان نهایی سه عراقی بودند.

داعش، برای برندگان نهایی این مسابقات ۵۰ هزار دلار جایزه تعیین کرد، که جایزۀ نفر اول ۱۰ هزار دلار و جایزۀ بقیه راه یافتگان به مرحله پایانی هزار دلار است. این مسابقات در چهار بخشِ حفظ کل قرآن کریم، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء و حفظ ۵ جزء برگزار شد.

مرحلۀ نهاییِ مسابقات در هتلی به نام “الوارثین” در شهر موصل برگزار، و در هنگام برگزاری مسابقات، تعداد زیادی پرچم سیاه، اطراف محل برگزاری مسابقات نصب شد.

داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ این گروه تروریستی با اقدامات و جنایتهای خود در عراق و سوریه به دنبال خدشه وارد کردن به چهره اسلام در جهان است. “ابوبکر بغدادی” سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند.