وزارت کشور عراق با صدور بیانیه ای از شناسایی و بازداشت ۱۷ عنصر تکفیری در «بغداد» پایتخت این کشور خبر داد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از الفرات نیوز، سلسله عملیات‌های ضد تروریستی نیروهای ارتش عراق در نقاط مختلف این کشور همچنان ادامه دارد. نیروهای عراقی عملیات جدیدی را در بغداد علیه بقایای تکفیریها ترتیب دادند.

بر اساس این گزارش، در همین ارتباط وزارت کشور عراق امروز چهارشنبه بیانیه‌ای را صادر کرد. این وزارتخانه در بیانیه خود از عملیات گسترده نیروهای ارتش در نقاط مختلف بغداد، پایتخت عراق خبر داد.

وزارت کشور عراق در بیانیه خود آورده است که نیروهای امنیتی این کشور موفق شدند در عملیات‌هایی جداگانه در نقاطی از بغداد ۱۷ عنصر تکفیری داعش را شناسایی و آنها را بازداشت کنند. این وزارتخانه تأکید کرده است که عملیات‌های ضد تروریستی در بغداد همچنان ادامه خواهد یافت.

این عملیات در حالی انجام شد که پیش‌تر فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق از آغاز مرحله پنجم عملیات «وعده صادق» در شهر بصره خبر داده بود. در همین ارتباط، «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق ضمن تأیید خبر آغاز پنجمین مرحله از عملیات وعده صادق در این شهر، گفت: هدف اصلی و اساسی از این عملیات مقابله با بقایای عناصر داعش است.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در ادامه عنوان کرد: نیروهای عراقی در ساعات نخست آغاز پنجمین مرحله از عملیات وعده صادق توانستند شماری از عناصرِ تحت تعقیب را شناسایی و بازداشت کنند. اخبار این عملیات متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.