وزارت خارجه سوریه تحریم را ابزار دولت آمریکا برای تحت فشار قرار دادن کشورهای مستقل دانست.

به گزارش شیعه پرس به نقل از المیادین، یک منبع در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که آمریکا از ابزار تحریم برای تحت فشار قرار دادن کشورهایی که حول محور سیاست‌های واشنگتن حرکت نمی‌کنند استفاده می‌کند.

وی افزود: هدف آمریکا از این اقدام، تسلیم کردن کشورها و تحت کنترل درآوردن آنها است.

منبع مذکور در وزارت خارجه سوریه بیان کرد: تحریم‌های آمریکا علیه کشورهای مستقل، نتیجه بخش نخواهد بود و این اقدامات محکوم به شکست هستند.

این منبع سوری تاکید کرد: ما شدیداً، تصمیم واشنگتن در قرار دادن نام کوبا در لیست موسوم به کشورهای حامی تروریسم را محکوم می‌کنیم.

وی گفت: انقلاب کوبا بیش از نیم قرن در برابر محاصره آمریکا ایستادگی کرده و اکنون نیز می‌تواند این اقدام آمریکا را خنثی کند.

این منبع ادامه داد: دولت و ملت سوریه همبستگی کامل خود را با ملت کوبا اعلام می‌کند و اطمینان دارد که انقلاب کوبا، قادر است که با این تصمیم رژیم آمریکا مقابله کند؛ رژیمی که حامی تروریسم است و در راستای نقشه‌های سیاسی خود از آن دفاع می‌کند.

دولت آمریکا روز دوشنبه مجدداً نام کوبا را به فهرست کشورهای حامی تروریسم اضافه کرد. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در این باره مدعی شد: سیاست خارجی پیچیده است؛ اما آمریکا نمی‌تواند از اصول خود عقب نشینی کند.

این اقدام واشنگتن از جمله تصمیمات دقیقه آخری دولت ترامپ پیش از پایان ریاست جمهوری وی محسوب می‌شود.