وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی  دولت نجات ملی یمن با اشاره به تصمیم آمریکا برای قرار دادن جنبش انصارالله یمن در فهرست تروریسم خود، آنرا بی تاثیر دانست.

به گزارش شیعه پرس به نقل از العهد،«ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی دولت نجات ملی یمن درباره تصمیم آمریکا برای قرار دادن جنبش انصار الله یمن در فهرست تروریسم خود گفت: آمریکا از نظر خود همه ملت یمن را تروریست می داند. اگر میلیون ها نفری که در میادین مختلف یمن گردهم می آیند، تروریست هستند، پس از نظر آمریکا، ملت یمن تروریست است.

وی تاکید کرد: آمریکا نیازی ندارد که یمنی ها را در جرگه تروریسم طبقه بندی کند زیرا اساسا از قتل، کشتار و گرسنگی علیه ملت یمن استفاده می کند. آمریکا خود راس تروریسم و حامی تروریسم در جهان است.

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن گفت: این تصمیم آمریکا تاثیری ندارد زیرا ملت یمن به راه خود برای مقابله با طرح آمریکا ادامه خواهد داد.

«نصرالدین عامر» قائم مقام وزارت اطلاع رسانی یمن نیز به دشمنی آمریکا علیه ملت یمن اشاره کرد و افزود: آمریکا نمی خواهد که جنگ علیه یمن متوقف شود. این جنگ از شش سال پیش تاکنون با فشار و مدیریت آمریکا ادامه دارد و چیز جدیدی نیست.