رئیس جمعیت علماء عراق در سخنانی تأکید کرد: متأسفانه انفجارهای «جرف الصخر» خیلی زود به دست فراموشی سپرده شد تا اینکه انفجارهای بغداد به وقوع پیوست.

به گزارش شیعه پرس به نقل از بغداد الیوم، «خالد الملا» رئیس جمعیت علما عراق به انفجارهای تروریستی روز پنجشنبه در بغداد واکنش نشان داد و آن را به شدت محکوم کرد.

وی در این خصوص گفت: متأسفانه زمانی که دَکل های برق در منطقه «جرف الصخر» واقع در شمال استان بابل هدف قرار گرفته و منفجر شدند، هیچ توجهی به این حادثه نشد.

رئیس جمعیت علما عراق در ادامه سخنان خود اظهار داشت: حادثه انفجارهای تروریستی در جرف الصخر خیلی زود به فراموشی سپرده شد تا اینکه نوبت به انفجارهای مهیب در بغداد و قربانی شدن غیرنظامیان رسید.

این شخصیت دینی عراقی همچنین تصریح کرد: ما شاهد آن هستیم که دشمن به صورت کاملاً آشکار درحال هدف قرار دادن موجودیت‌مان است. برای مقابله با این اقدامات دشمن نیازمند اتخاذ مواضعی شجاعانه و ملی هستیم.

منابع امنیتی عراق روز پنجشنبه از وقوع دو انفجار انتحاری در بغداد پایتخت عراق خبر دادند. حسن التمیمی، وزیر بهداشت عراق با اعلام آمار نهایی انفجارهای تروریستی بغداد، گفت که شمار کشته شدگان به ۳۲ و زخمی شدگان به ۱۱۰ نفر رسیده است.

نخست وزیر عراق پس از انفجارهای مذکور تأکید کرد: اکنون بر روی یک طرح فراگیر و مؤثر برای مقابله با چالش‌های امنیتی کار می‌کنیم. آنچه که دیروز اتفاق افتاد، نشان داد خلل‌هایی در ساختار امنیتی وجود دارد که باید برطرف گردد.