یک مقام امنیتی آمریکا مدعی شده که پیونگ یانگ به مذاکره به عنوان ابزاری برای پیشبرد برنامه تسلیحات هسته ای خود نگاه می کند و نه راهی برای کنار گذاشتن این برنامه.

به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، «سیدنی سیلر» مامور امنیت ملی آمریکا در امور مربوط به کره شمالی مدعی شد که پیونگ یانگ به دیپلماسی فقط به عنوان ابزاری برای پیشبرد برنامه تسلیحات هسته ای خود نگاه می کند حال آنکه دولت جدید واشنگتن به دنبال راهی برای آغاز مذاکره است!

این مامور امنیتی در ادامه ادعاهای خود افزود: هشدار می دهم مبادا اجازه دهید ابهامات فنی مانع از روشن بینی راهبردی ما در قبال کره شمالی شود. به همین دلیل است که نباید از بابت موافقت پیونگ یانگ با مذاکره به وجد بیاییم یا از اینکه موشک قاره پیمای دیگری را آزمایش کند؛ ناامید شویم.

این ادعا در حالی است که «جن ساکی» سخنگوی جدید کاخ سفید، روز جمعه مدعی شد منافع حیاتی واشنگتن در گرو مهار کره شمالی است.

«آنتونی بلینکن» نامزد پست وزارت خارجه آمریکا نیز مدعی است دولت بایدن به دنبال بازبینی کامل رویکرد واشنگتن در قبال کره شمالی در راستای اعمال فشار برای بازگشت پیونگ یانگ به میز مذاکره است.

این در حالی است که پیشتر، «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی از بایدن خواسته بود مثل دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، به دیدارهای دوجانبه با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی ادامه دهد.