قرار است برای مقابله با تهدید طرفداران افراطی ترامپ، حضور ۷ هزار نیروی گارد ملی تا اوایل فروردین در پایتخت آمریکا تمدید شود.

به گزارش شیعه پرس به نقل از دیلی میل، حدود ۲۵ هزار نیروی گارد ملی که از ۵۰ ایالت آمریکا برای تامین امنیت مراسم تحلیف «جو بایدن» به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا، به واشنگتن دی سی آمده بودند؛ در حال ترک این شهر هستند.

اما، «کریس رودریگز» مدیر امنیت داخلی آمریکا می گوید که تهدید گروه های راست افراطی همچنان محسوس است و تا مدتی در مرکز توجه قرار خواهد گرفت.

به همین دلیل قرار شده که تا پایان ماه مارس (فروردین)، حدود ۷ هزار نیروی گارد ملی در پایتخت آمریکا بمانند. به گفته «دانیل هوکانسان» ریاست نیروهای گارد ملی، خروج آنها از واشنگتن دی سی، شرایط محور خواهد بود.

خبر تمدید حضور شماری از نیروهای گارد ملی در پایتخت آمریکا در حالی منتشر می شود که حدود ۲۰۰ نفر از آنها در مراسم تحلیف بایدن به کرونا مبتلا شدند و انتظار می رود که این رقم افزایش پیدا کند.

حضور این تعداد از نیروهای گارد ملی در واشنگتن دی سی، واکنشی است به حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا که در ۶ ژانویه (۱۷ دی) اتفاق افتاد.