وزارت خارجه روسیه در واکنش به بیانیه «گروه هفت» درباره بازداشت «آلکسی ناوالنی» اعلام کرد: از این گروه می خواهیم تا از تحریف حقایق و جنگ اطلاعاتی علیه مسکو خودداری کند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه به بیانیه «گروه هفت» در خصوص بازداشت «آلکسی ناوالنی» واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص اعلام کرد که بیانیه «گروه هفت» در مورد ناوالنی دخالت فاحش در امور داخلی روسیه و گامی آشکارا غیردوستانه به شمار می آید.

در بیانیه صادره از سوی وزارت امور خارجه روسیه در این باره آمده است: ما بیانیه‌های این چنینی را به عنوان دخالت فاحش در امور داخلی و گامی آشکارا غیر دوستانه می‌دانیم. ما از کشورهای گروه هفت و اتحادیه اروپا که به آنها پیوسته‌اند می‌خواهیم تا اصول پذیرفته شده و حقوق بین الملل را کاملاً رعایت کرده، از تحریف حقایق و روش های دیگر جنگ اطلاعاتی امتناع ورزیده و به حل مشکلات مبرم شهروندان خود توجه بیشتری نشان دهند.

وزرای خارجه هفت کشور عضو «گروه هفت» (G۷) دیروز سه شنبه دستگیری «آلکسی ناوالنی» رهبر مخالفان سیاسی در روسیه را پس از بازگشت به کشورش محکوم کردند.

این گروه از وزرای خارجه در بیانیه‌ای اعلام کردند: ما وزرای خارجه گروه ۷ از کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و ایالات متحده آمریکا به همراه نماینده عالی اتحادیه اروپا به اتفاق بازداشت و حبس آلکسی ناوالنی را که به انگیزه سیاسی صورت گرفته، محکوم می‌کنیم. ما وزرای خارجه گروه هفت از مقامات روسیه می‌خواهیم که ناوالنی را فوری و بدون قید و شرط آزاد کنند.

گفتنی است که ناوالنی که تحت مجازات تعلیقی است، یکشنبه هفته گذشته در فرودگاه «شرمتیوو» مسکو بازداشت شد.

وی از دسامبر ۲۰۲۰ به دلیل نقض مکرر مقررات آزادی مشروط، تحت تعقیب پلیس فدرال روسیه بوده است.