صد نماینده پارلمان لیبی با اعلام حمایت از دولت وحدت ملی این کشور اعلام کردند که در جلسه روز سه شنبه با زور و تهدید از رای اعتماد به دولت منع شده اند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از روسیا الیوم، صد نماینده پارلمان لیبی که از سوی جامعه بین الملل به رسمیت شناخته می شود روز چهارشنبه از حمایت خود از دولت وحدت ملی این کشور خبر دادند.

این نمایندگان طی بیانیه ای بر موافقت خود با ترکیب کابینه پیشنهادی و برنامه های دولت تاکید کردند. نمایندگان مذکور با اعلام حمایت از دولت وحدت ملی لیبی اعلام کردند که در جلسه رای گیری روز سه شنبه مورد تهدید قرار گرفته و با زور از انجام رای گیری منع شده اند.

بنا بر اعلام ریاست پارلمان لیبی دولت این کشور به رای مثبت ۹۹ نماینده برای کسب رای اعتماد نیاز دارد. در همین راستا «مارتین کوبلر» نماینده سازمان ملل متحد در لیبی در واکنش به بیانیه این ۱۰۰ نماینده، ریاست پارلمان لیبی را به اتخاذ اقدامات فوری برای رسمیت بخشیدن به این تصمیم از طریق برگزاری جلسه جدید رای گیری فراخواند.

کوبلر نسبت به گزارشات متعدد در خصوص ارعاب و تهدید اعضای پارلمان لیبی ابراز نگرانی کرد و این امر را غیرقابل قبول دانست. لازم به ذکر است که پارلمان لیبی طی روزهای شنبه تا دوشنبه گذشته جلساتی را برای بررسی برنامه های دولت وحدت ملی و کارنامه وزرای پیشنهادی این دولت که بالغ بر ۱۸ وزیر هستند تشکیل داد.

منابع رسانه ای اعلام کردند که جلسه روز سه شنبه پارلمان لیبی در خصوص دادن رأی اعتماد به دولت این کشور به دلیل اینکه شمار نمایندگان حاضر به حد نصاب لازم نرسید، لغو شد.