حزب «الحق» یمن با اشاره به تحولات میدانی اخیر در شهر «مأرب» اعلام کرد: آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی با تروریستهای تکفیری در یک جبهه قرار دارند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از العهد، حزب «الحق» یمن امروز شنبه بیانیه‌ای را در خصوص تحولات اخیر شهر «مأرب» منتشر کرد. این حزب در بیانیه خود آورده است: آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی با تروریست‌های تکفیری در یک جبهه قرار دارند.

بر اساس این گزارش، در بیانیه حزب الحق یمن همچنین آمده است: سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس در واقع محرک اصلی تروریسمِ تکفیری هستند. حضور داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در مأرب نشان از آن دارد که آنها ابزارِ استکبار جهانی هستند.

حزب مذکور در این بیانیه همچنین از مواضع «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن انتقاد و اعلام کرد: گریفیتس به گونه‌ای رفتار می‌کند که گویی نمایندگی ائتلاف سعودی را برعهده دارد و نه سازمان ملل متحد.

پیش از این، «عبدالعزیز بن حبتور» نخست وزیر دولت نجات ملی یمن سخنانی را در خصوص آخرین تحولات امنیتی «مأرب» مطرح کرد و از نقش آفرینی تکفیریها در این نبرد پرده برداشت. وی در این خصوص گفت: امروز ما شاهد آن هستیم که تروریست‌های تکفیری القاعده و داعش دوشادوش مزدوران سعودی در نبرد مأرب در حال جنگ با نیروهای ارتش یمن هستند.