فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: آمریکایی ها بر اساس عقلانیت باید دست از دشمنی با ملت ما بر می داشتند چون هر تهدیدی ایجاد کردند به بهترین فرصت برای ما تبدیل شد.

به گزارش شیعه پرس، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی بین‌المللی دفاع مقدس که امروز (سه‌شنبه) در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، گفت : آمریکایی ها بر اساس عقلانیت باید دست از دشمنی با ملت ما بر می داشتند چون هر تهدیدی ایجاد کردند به بهترین فرصت برای ما تبدیل شد.

وی افزود: آنها جنگ را بر ما تحمیل کردند اما جنگ بهترین موقعیت برای رشد ملت ما شد و امام خمینی(ره) به عنوان فرمانده،بهترین نیروها را  در کوران جنگ آموزش داد.

فرمانده نیروی قدس سپاه، انسان سازی را مهمترین دستاورد جنگ تحمیلی دانست و تاکید کرد: مقاومت در سراسر جهان انسان سازی می کند ما باید بدانیم از کجا آمده و به کجا می خواهیم برویم.

سردار قاآنی گفت: ما به برکت اسلام و ائمه اطهار(ع) به خوبی فهمیده ایم که چه می خواهیم و به کجا می‌خواهیم برویم اما آمریکایی ها نمی‌دانند چه می خواهند و کجا می خواهند بروند.

وی به رشادت های سپهبد شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: او شاگرد وارسته امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بود و به خوبی با واژه دشمن شناسی و مظلوم شناسی صحبت می کرد، او با مظلومان مانند یک پدر بود و آنها را در آغوش می گرفت و در نقطه مقابل با قوی‌ترین زبان با دشمنان حرف می زد. بالاترین سلاح شهید سلیمانی منطق و قدرت بیان بود نه سلاح، او با هر کس با زبان خودش حرف می زد.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: شهید سلیمانی به صورت مستقیم با تروریست ها می جنگید.

سردار قاآنی تصریح کرد: آمریکایی ها باید بفهمند کسی که مدعی تروریسم بودن او بودند بعد از شهادتش چگونه مورد استقبال مردم مظلوم قرار گرفت. مسیر شهید سلیمانی باقی است و مسیر او مکتبی برای پرورش افراد آزادی خواه است.

وی با بیان اینکه ما با عزت و افتخار مسیر شهید سلیمانی را ادامه می دهیم و مقابل ظالمان عالم می ایستیم ،اظهار داشت: مقاومت همواره قوی و قوی تر می شود و در مقابل می بینیم آمریکایی‌ها چه وضعی را در عراق و افغانستان دارند و رژیم صهیونیستی هم که برای امنیت به دور خود دیوار می کشد.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: مقاومت در دنیا زنده است و همچنان استمرار پیدا می کند و خواهیم دید که خون شهدای مقاومت چگونه راه مقاومت را باز خواهد کرد، زیرا پیروزی حق وعده الهی است.

تکمیل می شود…