عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایند‌گان افغانستان از پاکستان خواست تا به تعهداتش در مذاکرات صلح افغانستان پایبند باشد.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از خبرگزاری «جمهور»، «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس مجلس نمایند‌گان افغانستان از پاکستان خواست تا به تعهداتش در مذاکرات صلح افغانستان پابند باشد.

ابراهیمی که راس هیئتی به نمایندگی از شورای ملی صلح افغانستان به پاکستان سفر کرده است در دیدار با «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان گفت: پاکستان نقش مهمی در پیشرفت گفتگوهای صلح دارد.

در همین حال نواز شریف گفت: نشست های پی در پی گروه هماهنگی چهارجانبه نتایج خوبی را در پی داشته است.

وی در ادامه افزود: اعلام تاریخ گفتگو های مستقیم مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان گام مهمی در راستای تامین صلح در افغانستان است.

گفتنی است که کشورهای عضو گروه هماهنگی چهارجانبه در چهارمین نشست خود، تاریخ گفتگو های مستقیم صلح میان دولت افغانستان و گروه های طالبان را مشخص کردند. این گروه در بیانیه پایانی نشست چهارم خود که روز سه شنبه در کابل برگزار شده بود تاکید کردند اولین دور گفتگوهای مستقیم صلح میان دولت افغانستان و طالبان در هفته‌ اول ماه مارس سال ۲۰۱۶ میلادی (۱۱ تا ۱۸ فروردین) در اسلام آباد برگزار می شود.

لازم به ذکر است دفتر طالبان در قطر از انجام مذاکرات مستقیم بین گروه طالبان با دولت افغانستان بی اطلاع است. این در حالیست که «راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان در روزهای اخیر در دوحه با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر و دیگر مقامات دولتی این کشور دیدار و گفتگو کرد تا بتواند از طریق قطر طالبان افغانستان را به پای میز مذاکره بکشاند.