جانشین وزیر دفاع با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی پیروزی ایران را در جنگ اقتصادی به دنبال دارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی جانشین وزیر دفاع، رئیس سازمان اتکا و جمعی از مسئولان سازمان اتکا با حضور در استان خوزستان از ‌مجتمع بزرگ کشت و صنعت ‌شهید بهشتی دزفول و کارخانه روغن کشی خرمشهر بازدید کردند.

‌امیر حاتمی در این بازدیدها با اشاره به سیاست‌های کلان ‌وزارت دفاع برای تحقق اقتصاد مقاومتی‌ اظهار داشت: همانطور که فرمایشات مقام معظم رهبری ‌ در حوزه اقتصاد مقاومتی ‌برای همگان حجت است، وزارت دفاع ‌با نصب‌العین قرار دادن سیاست‌های ابلاغی معظم له، در راستای آن ‌حرکت می‌کند. ‌

وی با اشاره به نقش سازمان اتکا در تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: مجتمع بزرگ کشت و صنعت ‌شهید بهشتی ‌نقش الهام‌بخش ‌در خروج از رکود، رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

جانشین وزیر با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ‌از اول انقلاب تا به امروز، دشمن با تحریم‌های ظالمانه و مسدود کردن دارایی‌های ایران، یک جنگ اقتصادی تمام عیار به راه انداخته که در سال‌های اخیر به اوج خود رسیده و تنها راه توفیق در این جنگ، تحقق اقتصاد مقاومتی است که وزارت دفاع می‌بایست نقش ویژه خود را ایفا کند. ‌

‌امیر حاتمی در بازدید از فروشگاه اتکا دزفول از ارائه خدمات ویژه به نیروهای مسلح ‌خبر داد و اظهار داشت: سازمان اتکا با ‌تخفیف ویژه ۲۵ درصدی خریدهای فروشگاهی ویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران عزیز نیروهای مسلح و تخفیف ۱۵ درصدی در خرید اقلام مصرفی برای تمام اعضای نیروهای مسلح، درصدد است خدمت بهتری را به نیروهای مسلح ارائه دهد. ‌

وی با بیان اینکه به منظور تامین امنیت غذایی کارکنان نیروهای مسلح تمام اقلام پروتئینی ‌سازمان اتکا به کارکنان نیروهای مسلح ‌از منابع داخلی تامین می‌شود، گفت: ‌سازمان اتکا از ظرفیت‌های داخلی خود و نیز همکاری تولیدکنندگان کشورمان‌به عنوان شبکه همکاران در تهیه کالاها باید بهره بگیرد.

جانشین وزیر دفاع با اشاره به ظرفیت‌های فراوان سازمان اتکا ‌تصریح کرد: سازمان اتکا با دارا بودن مجتمع‌های کشت، صنعت و کشاورزی می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها به دولت در برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و رونق کسب و کار کمک کند و با ایفای نقش محدودی در صادارات محصولات کشاورزی منطقه به تولیدکنندگان کمک موثر نماید.

امیر حاتمی با تأکید بر اتکا به توان داخلی خاطر‌نشان کرد: توجه به توان و دانش متخصصان داخلی و مدیران و کارشناسان جوان و با تجربه گامی بزرگ در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی در سایه مدیریت جهادی در مجموعه سازمان اتکا ‌ است.

جانشین وزیر دفاع همچنین در بازدید از کارخانه روغنکشی خرمشهر با اشاره ‌به اشتغالزایی این کارخانه و نقش آن در رونق اقتصادی منطقه و خودکفایی ‌کشور در ‌محصول مهم روغن گفت: ‌صنعت روغن‌کشی یک صنعت حیاتی و مورد نیاز کشور است و با توجه به اهمیت این صنعت، نیازمند واحدهای متعددی برای شکل‌گیری این صنعت هستیم که خوشبختانه با همت وزارت دفاع تحرک خوبی در این صنعت به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع با رویکرد کارآفرینی مولد واشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی اقدام به احداث و راه‌اندازی این کارخانه در خرمشهر کرده است، ‌ افزود: ‌وزارت دفاع با توجه به حماسه‌های جاوید و ماندگار و رنج و ناملایماتی که مردم سلحشور و رشید این دو شهر در دوران دفاع مقدس متحمل شده‌اند، از هیچ کوششی برای توسعه و رونق این منطقه دریغ نخواهد کرد.

‌‌مدیر مجتمع کشاورزی شهید بهشتی نیز در بازدید جانشین وزیر از این مجتمع با اشاره به اینکه مجتمع شهید بهشتی یکی از عمده‌ترین تولیدکنندگان مرکبات در سطح منطقه است، گفت: این مجتمع دارای ۵۵۰۰ هکتار زمین است که ۸۶۰ هکتار آن‌ باغ مرکبات و تولید زراعت ‌‌شامل تولید بذر گندم، شبدر، چغندر قند و مرکبات هم شامل پرتقال، نارنگی و انگور است.

مهندس برزگر با بیان اینکه ‌این مجتمع ۵۰ درصد بذر شبدر مورد نیاز کشور را تولید می‌کند، تصریح کرد: ‌این مجتمع پیشرو در برپایی سیستم‌های آبیاری تحت فشار و طرح‌های جدید است.

مدیرعامل شرکت روغنکشی خرمشهر نیز در بازدید جانشین وزیر دفاع از این شرکت گزارشی از روند فعالیت‌های این کارخانه ارائه کرد.