یک روحانی برجسته بحرینی که از سوی رژیم آل خلیفه به لبنان تبعد شده است تاکید کرد که وی به پیگیری حقوق مردم کشورش ادامه خواهد داد.

به گزارش پرس شیعه، شیخ محمد خجسته روحانی مبارز بحرینی در گفتگو با خبرگزاری “یونیوز”، تصریح کرد که وی به ادامه پیگیری حقوق مشروع مردم مستضعف بحرین ادامه خواهد داد.

این روحانی مبارز بحرینی که چند روز قبل حکم تبعیدش به لبنان از سوی رژیم آل خلیفه صادر شد، اظهار داشت: سیاست کوچاندن اجباری که رژیم بحرین آن را علیه علما دنبال می کند، نمی تواند از نقش آفرینی آنها برای بالابردن صدا علیه ظلم جلوگیری کند.

شیخ خجسته که برای اجرای حکم تبعدیش وارد بیروت شده است در نامه ای از مردم این کشور خواست که به مبارزه با ظلم ادامه دهند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصری از پاکستان، اردن و سایر کشورها را به خدمت گرفته است.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی آنها را به زندانهای طولانی‌مدت محکوم کرده است.

این در حالی است که برخی از رهبران مخالف نیز یا به خارج تبعید شده اند و یا تابعیت بحرینی آنها سلب شده است.