فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در جریان دستگیری تفنگداران آمریکایی، مدیریت مقتدرانه نظام باعث شد تا از هرگونه درگیری درمنطقه جلوگیری شود که اقتدار و توان نظام اسلامی به رخ دشمنان کشیده شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، گفت: جزیره فارسی در فاصله ۱۲۸ کیلومتری از ساحل، دورترین جزیره کشورمان در خلیج فارس است.

وی افزود: گزارشی مبنی بر ورود نیروهای نظامی امریکا توسط یگان نیروی دریایی سپاه در جزیره فارسی واصل و مشخص شد این ورود شامل «عبور بدون ضرر» نمی شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد: موضوع ورود غیر مجاز آنان سریعا توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران پیگیری شد و دو ساعت بعد ناوگان دریایی آمریکا و متحدانش دست به حرکت های غیر عاقلانه ای زدند و از طریق کانال بین المللی به آنان اخطار دادیم اگر دست به هرگونه عملیات حساب نشده بزنند، برخورد شدید خواهد بود.

سردار فدوی گفت: ۱۸ هواپیمای جنگنده و تعداد زیادی بالگرد و هواپیماهای بدون سرنشین از جانب نیروهای آمریکا و متحدانش در منطقه به پرواز درآمدند و می خواستند جو را متشنج کنند.

وی افزود: آمریکایی ها فهمیدند توان نظامی ما می تواند برای آنان مشکل ایجاد کند و به همین دلیل رفتار خود را اصلاح کردند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد: مدیریت عاقلانه و مقتدرانه نظام باعث شد تا از هرگونه درگیری در منطقه جلوگیری شود، اقتدار و توان نظام اسلامی به رخ دشمنان کشیده شد.

سردار فدوی در تشریح اقدامات نیروی دریایی سپاه در این ماجرا گفت: رفتار انسانی فرزندان سپاهی ملت بزرگ ایران با این افراد که اسیر جنگی محسوب می شدند، مایه تعجب و شگفتی آنان شد.

وی افزود: در طول این ۲۱ساعت، هماهنگی کامل بین دستگاه سیاست خارجی و دیپلماسی کشور و نیروی نظامی وجود داشت و دشمنان از این موضوع شگفت زده شدند.

سردار فدوی ادامه داد: در طول این ماجرا همه دیدیم که هدایت جریان به دست قدرت خداوند متعال است و ذات مقدس پروردگار بندگان خود را در مقابل دشمنان یاری می کند.