حزب الله لبنان یک قدرت موشکی بزرگ در منطقه غرب آسیا و در دنیا به حساب می‌آید و با داشتن ده ها هزار موشک یک بازدارندگی قابل قبول در برابرحملات اسرائیل ایجاد کرده است.

به گزارش پرس شیعه، پس از سخنرانی “سید حسن نصرالله”دبیر کل حزب الله لبنان درباره انهدام مخازن آمونیاک اسرائیل ، مقامات “تل آویو” شدیدا وحشت کردند و این موضوع در سخنان برخی مقامات رژیم صهیونیستی دیده شده است.

“یعقوب عمیدرور” رییس سابق شورای امنیت اسرائیل و از نزدیکترین افراد به “بنیامین نتانیاهو”، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: “در صورت درگیری اسرائیل با حزب الله لبنان تاسیسات حیاتی اسرائیل روزانه هدف صدها فروند موشک “اسکاد”، “فاتح ۱۱۰” و “زلزال ۳” قرار خواهد گرفت”.
وی افزود: “حزب الله دارای موشک های ضد هواپیمایِ کپی برداری شده از موشک های روسی “سام ۷” است و همچنین پس از دریافت موشک های بسیار پیشرفته دریایی “یاخونت”، توانمندی دریایی اش بسیار افزایش یافته و قادر به هدف قرار دادن نیروی دریایی اسراییل است”.

**بزرگترین دغدغه موساد چیست؟

رییس سابق شورای امنیت اسرائیل تصریح کرد: “بزرگترین دغدغه سازمان موساد، توانمندی گروه های ویژه حزب الله برای اجرای عملیات کماندویی در (فلسطین اشغالی) است”.
در همین حال، “الون بین دیوید” تحلیلگر شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گفت: “دستگاه های اطلاعاتی هم پیمان “تل آویو” نسبت به توانمندی حزب الله، زرادخانه موشکی عظیم و پهپادهای آن هشدار می دهند که هم اکنون عامل بسیار سرنوشت سازی در نبردهای سوریه به شمار می‌رود. ” بن دیوید افزود: “این تجهیزات برای سران “تل آویو” در جنگ آتی بسیار غافلگیر کننده است و نقشی مهم در آسمان شهرهای (فلسطین اشغالی) ایفا خواهد نمود”.

“رونن برگمن” کارشناس امور جاسوسی در شبکه ۲ رژیم صهیونیستی اظهار داشت: “حزب الله لبنان، در سال ۲۰۰۶ (جنگ ۳۳ روزه) توانایی اسرائیل در شکست دادن این حزب را برای همیشه از بین برد.”حزب الله بزرگ‌ترین خطر برای موجودیت رژیم صهیونیستی است.

گسترش توانمندی های حزب الله، رژیم صهیونیستی را به شدت بیمناک کرده ؛ به طوری که اسرائیل پیشاپیش می داند که هرگونه حمله به حزب الله، نتیجه ای بهتر از شکست در جنگ ۳۳ روزه نخواهد داشت.

وی با بیان این که حزب الله از آن زمان تاکنون در زمینه تسلیحاتی بیش از پیش پیشرفت کرده است، تصریح کرد: “اکنون زرادخانه موشکی حزب الله، با داشتن ۹۰ هزار موشک، تمام اسرائیل را تهدید می کند.”
حزب الله لبنان موشک‌های متنوعی دارد که با آن قادر است سرزمین های اشغالی را هدف قرار دهد و در جنگ ۳۳ روزه جولای و آگوست ۲۰۰۶ آن را ثابت کرد که می تواند در برابر حملات جنگنده های ارتش اسرائیل مقابله به مثل کند. یکی از موشک هایی که حزب الله از آن به گفته رسانه های خارجی بهره می برد، “اسکاد” بوده که می تواند هر هدفی را در سرزمین های اشغالی مورد اصابت قرار داده و منهدم کند.