شیراز ـ نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: دشمنان اسلام در جریان فتنه ۸۸ به دنبال از بین بردن اعتقاد به خدا و معنویت مردم بودند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با بیان اینکه در فتنه، مقدسات جامعه به بازی گرفته شد، گفت: آنان تا جایی پیش رفتند که به صاحب امام حسین (ع) نیز توهین کردند، مقدسات جامعه را به سُخره گرفتند و ارزش‌های حسینی را لگدمال کردند که این نشان از همت آنان برای از بین بردن اعتقادات مردم بود.

وی ادامه داد: دشمنان در فتنه ۸۸ به دنبال از بین بردن اعتقادات مردم به خدا و معنویت از دل بودند و می‌خواستند مردم را از انقلاب و نظام جدا کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس افزود: ۹ دی ارتباط مستقیم مردم با ولی‌فقیه و دینداری آنها را نشان داده است، چرا که اعتقاد داریم تا زمانی که بصیرت، معنویت و هماهنگی در جامعه حاکم باشد، دشمنان و تلاش آنها در توطئه‌ها خنثی می‌شود.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به اینکه پس از سال ۸۸ تحریم‌ها افزایش پیدا کرد، گفت: پس از اتفاقات فتنه ۸۸ شاهد بودیم که تحریم‌های هوشمندانه در برابر انقلاب اسلامی به وجود آمد تا جایی که دشمنان نیز گفتند تاکنون چنین تحریم‌هایی برای هیچ کشوری وجود نداشته است.

وی تصریح کرد: متأسفانه در ایام نزدیک به ۹ دی امسال نیز ۳۰ نفر به رئیس‌جمهور جدید آمریکا نامه نوشتند که تحریم‌ها را تشدید کند و برجام را از بین ببرد و نکته جالب این نامه این بود که آنان گفتند اگر حکومت را به ما بسپارید، نوکر آمریکا خواهیم بود.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه دشمنان از رشد مسلمانان همواره در هراس هستند، گفت: از گذشته تاکنون دشمنان در هراسند که مسلمانان نتوانند پیشرفت کنند و با استفاده از دانش، حرکت‌های توسعه‌ای داشته‌ باشند و از طرفی دیگر اجازه ندهند صدای انقلاب و اسلام به گوش دنیا برسد که در این میان بصیرت، مقاومت و ایستادگی، رمز موفقیت همیشگی مسلمانان است.

آیت‌الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه دانشگاه و دانشجو نیز گفت: دانشگاه همواره مرکز ضد استکبار بوده و در همه حالت‌ها در کنار انقلاب قرار داشته است. دانشگاه مطلوب نیست مگر اینکه همراه با مردم و هم‌تراز انقلاب باشد که در این میان وظیفه مدیریت دانشگاه، دانشجویان و اساتید بسیار مهم است.

وی در خصوص فرا رسیدن هفته مقابله با بلایای طبیعی نیز گفت: بسیاری از حوادث قابل پیش‌بینی و پیشگیری است که باید با برنامه‌ریزی مناسب برای کاهش خسارت در زمان این‌گونه حوادث اقدام شود که این وظیفه بر عهده نظام آموزشی است تا جوانان و نوجوانان را توجیه کند.