رئیس اداره زمینی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدات تروریستی علیه کشور گفت: ما سالیانه بین ۱۵ تا ۲۰ و بعضا ۳۰ مورد برنامه انفجار و عملیات انتحاری کشف می‌کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار میریان رئیس اداره زمینی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح شب گذشته در برنامه “بدون تعارف” شبکه دو سیما طی سخنانی گفت: ۹ دی، یک انقلاب برای نسل دوم و سومی‌ها بود و جوانان جلوی آنچه که دشمن می‌خواست، ایستادند. دشمن هدفش در اصل براندازی بود و خدا به مردم و انقلاب رحم کرد چون آگر آنچه که دشمنان طراحی کرده بود و برخی‌ها هم فریبش را خوردند، محقق می‌شد، امروز وضعیت کشورمان مثل سوریه بود.

وی با بیان اینکه امروز رسانه، عین یک رزمنده در حال جنگ است و شاید کارش هم مهمتر باشد، افزود: دشمن خیلی فعال است تا فتنه جدیدی در کشور ایجاد کند، دشمن بیدار است ولی مردم عزیزمان بدانند که بحمدلله رزمندگانشان هم همه بیدارند.

رئیس اداره زمینی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح درباره تهدیدات تروریستی نیز اظهار داشت: ما سالیانه بین ۱۵ تا ۲۰ مورد و بعضا ۳۰ مورد برنامه انفجار و عملیات انتحاری کشف می‌کنیم.

سردار میریان در خصوص شایعات مطرح شده درباره اقدامات سپاه گفت: سپاه هر اقدامی که انجام می‌دهد از سر دلسوزی برای نظام است و هیچ منفعتی هم پشتش نیست اما متاسفانه شاهدیم که برخی تهمت‌ها را کسانی می زنند که منفعت شخصی هم دارند درحالی که در سپاه منفعت شخصی وجود ندارد.

رئیس اداره زمینی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح به شایعات مطرح شده در خصوص ارتباطش با بابک زنجانی نیز خاطر نشان کرد: تهمت زده‌اند، درباره ماجرای درجه دادن من و ارتباطم با بابک زنجانی، عکس را خوب نگاه کنید، این عکس را اولین بار یک سایت انگلیسی منتشر کرد، این عکس مربوط به شهید غفاری است و من دارم به آن شهید درجه می دهم.

سردار میریان اضافه کرد: ما وام‌دار احدالناسی نیستیم و به جز حقوق هم، درآمدی نداریم و هرکس می‌تواند چیزی اثبات کند، بیایید و بگوید که فلان جا فلان شده است.

به گزارش تسنیم، وی با اشاره به توان نظامی کشور تاکید کرد: توان نظامی روی زمین مهم است؛ یقین بدانید، ما این را به دشمنان‌مان ثابت کردیم. در ژنو ۱ همه تصویب کردند که دولت سوریه باید نابود شود، فقط ایران ایستاد و بعد هم روسیه. اما نتیجه چه شد؟ همیشه این سوال مطرح بوده که آیا نسل سوم و چهارم انقلاب مثل نسل اول می‌شوند؟ من فکر می‌کنم جلوترند. ما نسل طاغوت بودیم اینها نسل یاقوتند. اینهایی که می‌گویند جوانان ما اهل این نیستند که بروند بجنگند، اینها جوانان ما را امتحان نکرده‌اند، امتحان کنند خوب متوجه می‌شوند. اینها جوانانی بودند که در فتنه امتحان شدند و همین جوانان بودند که به میدان آمدند.

رئیس اداره زمینی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص توان یگان ویژه صابرین که خودش زمانی فرماندهی این یگان را عهده‌دار بوده است، اظهار داشت: نیروهای این یگان، هم توان تخصصی و عملی‌شان قوی است و هم توان جسمی‌شان. آنها کار غیرممکن را ممکن می‌کنند و این که به مرحله آخر و نهایی برسند، یک فرآیند ۱۰ ساله دارد.