منابع رسانه ای رژیم صهیونیستی گزارش دادند که یک عضو پارلمان مصر در منزلش با سفیر این رژیم دیدار کرد.

به گزارش پرس شیعه، پایگاه «رادیو اسرائیل» گزارش داد که «حاییم کورن» با «توفیق عکاشه» عضو پارلمان مصر در منزل وی دیدار و درباره فرصت های همکاری دوجانبه در زمینه های اقتصادی، کشاورزی و آموزشی گفت وگو کردند.

بر اساس این گزارش، این دیدار در منزل عکاشه و بنا به دعوت وی در فضایی مثبت و صمیمی برگزار شد و طی آن دو طرف توافق کردند که این دیدارها و گفت وگوها درباره موضوعات فوق الذکر ادامه داشته باشد.

از سوی دیگر منابع صهیونیستی گزارش دادند که «حازم خیرت» سفیر جدید مصر در تل آویو امروز پنج شنبه در یک مراسم رسمی در مقر روسای رژیم صهیونیستی واقع در قدس اشغالی، با ریولین دیدار و استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

بر اساس این گزارش، سفیر جدید مصر پس از گذشت ۳ سال از احضار سفیر قبلی این کشور از تل آویو که در پی تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه صورت گرفت، از امروز رسما فعالیت خود را آغاز می کند.

این در حالی است که از زمان روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی در مصر، روابط این کشور با رژیم صهیونیستی که در زمان محمد مرسی رئیس جمهور منتسب به جماعت اخوان المسلمین تیره شده بود، بار دیگر تقویت شده است تا حدی که برخی مسئولان این رژیم از السیسی به عنوان گنج دوم استراتژیک اسرائیل پس از حسنی مبارک یاد می کنند.

در همین رابطه اخیرا اظهارات یکی از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی درباره روابط صمیمانه و هماهنگی‌های امنیتی بیشتر بین این رژیم و مصر و اقدام این کشور به تخریب تونل های غزه بنا به درخواست تل آویو، خشم برخی از مقامات مصر را برانگیخت و به دنبال آن رسانه‌های خبری گزارش دادند که سفر قریب الوقوع بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به قاهره به تعویق افتاده است زیرا در شرایط کنونی مصر این قبیل اظهارات مقامات صهیونیست و سفر نتانیاهو به قاهره خشم معارضین السیسی را تشدید خواهد کرد.