وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در سخنانی اروپا را در بحران پناهندگان بدون خط و مشی دانسته و این اتحادیه را در مسیر هرج و مرج ارزیابی کرد.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از روزنامه لایزیتسر روند شای، جین آزلبورن، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ ارزیابی تیره و تاری را درباره بحران پناهندگان در اروپا ارائه داده و اعلام کرد که ما دیگر هیچ خط و مشیی را در این راستا نداریم و به سوی هرج و مرج پیش می رویم.

وی افزود: من امیدوارم که ما خود را جمع و جور کنیم و در مسئله پناهندگان یونان را به عنوان یک روده کور و ضمیمه دودی نبینیم و همه انرژی خود را روی مرزهای بین مقدونیه و یونان متمرکز نکنیم. این یک فاجعه خواهد بود.

آزلبورن که در دیدار وزرای کشور اتحادیه اروپا در بروکسل سخن می گفت همچنین در بخش دیگری از سخنانش به مسئله سوریه پرداخته و آتش بس اعلام شده در این کشور و عملیات ناتو در دریای اژه برای مبارزه با قاچاقچیان را به عنوان نقطه نورانی ارزیابی کرد.

در این دیدار “توماس دمایزیر”، وزیر کشور آلمان نیز اعلام کرد که یونان در شرایط دشواری قرار دارد. از این رو این مسئله اهمیت دارد که حمایت از مرزهای ترکیه و یونان بهبود یابد و در آنجا شمار پناهندگان به صورت چشمگیر و استوار کاهش یابد.

وی با نگاهی به نشست اتحادیه اروپا و ترکیه که در حدود ده روز آینده برگزار می شود گفت: تا هفتم ماه مارس ما کاهش شدید شمار پناهندگان در مرزهای ترکیه و یونان را می خواهیم. تا آن زمان باید از طرح های ملی اجتناب شود.