آژانس پیگیری جرائم کشور انگلیس (NCA) تحقیقاتی پیرامون پرونده محاکمه ۶ زن و مرد به جرم بهره‌کشی‌ جنسی را که با فساد گسترده نیروی پلیس انگلیس رخ داده را بررسی می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ شهر “شفیلد” انگلیس شاهد محاکمه ۶ زن و مرد است که به اتهام بهره‌کشی جنسی محاکمه خواهند شد.

بر اساس گزارش گاردین،”مارتین تیت”، افسر ارشد بررسی این پرونده در بیانیه‌ای اعلام کرد:”این ۶ نفر در رابطه با جرم مربوط به سوء استفاده جنسی از دختران نوجوان شهر روترهام محاکمه می‌شوند که اخیرا مشخص شده است که در این رابطه ۵۰ افسر پلیس نیز مشارکت داشته‌اند”!

گفتنی است پلیس ایالت “یورکشایر” گفته است که این شش زن و مرد اعضای یک باند متشکل از سه برادر، عمو و دو زن بوده‌اند که به اتهام ارتکاب ۵۵ جرم جدی که برخی از آنها برای ۲۰ سال غیر قابل تشخیص بوده است محاکمه می‌شوند”.

بر اساس این گزارش این باند ۱۵ دختر آسیب پذیر را هدف قرار دادند که یکی از آنها ۱۱ ساله بوده و به عنوان جوانترین قربانی این پرونده محسوب می‌شود.

اعضای این باند در بازه زمانی سالهای ۱۹۸۷-۲۰۰۳، قربانیان خود را در معرض اعمال بی‌رحمانه و تحقیرآمیز از جمله تجاوز، فحشای اجباری، تجاوز و حبس اجباری قرار می‌دادند.

لازم به ذکر است که بر اساس شکایت کمیسیون مستقل پلیس (IPCC) در این رابطه ۵۵ پرونده تحقیق جداگانه درباره چگونه ارتباط پلیس “یورکشایر” در پرونده مربوط به این قربانیان باز شده است که یکی از بزرگترین تحقیقات در مورد غفلت از وظیفه و فساد پلیس در تاریخ قلمداد می‌شود.

سخنگوی پلیس در اینباره گفت:”در حال حاضر ۴۶ پرونده درباره سوء رفتار پلیس بازشده است که در ۲۶ مورد جرم محضر بوده است و هشدار داد که این تعداد به احتمال زیاد افزایش خواهد یافت”.

وی افزود:”در گزارش بهره‌کشی جنسی از کودکان طیف وسیعی از اتهامات متوجه ماموران پلیس است و آژانس پیگیری جرائم کشور انگلیس (NCA) نیز تحقیقات پیرامون این پرونده دوسویه راکه از آن تحت عنوان «بزرگترین تحقیقات جنایی در نوع خود در انگلستان” یاد می‌شود پیگیری می‌کند.

آژانس در این رابطه گفته است:در حال حاضر و در مجموع ۲۳ مظنون داریم اما صدها مظنون بالقوه وجود دارند که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته‌اند”. “تا کنون ۵۷ مورد تخلف جنسی جنسی شناسایی و ثبت شده است”.

عملیات “کوره هیزمی”(Stovewood)، شامل پرس و جو‌های آژانس پیگیری جرائم کشور انگلیس(NCA) است که تمرکزش بر جرایم صورت گرفته شامل فساد پلیس در دوره بین سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳ است.